Кошти будуть використані для реконструкції країни, а ключові підприємства залишаться у власності держави.
Рік 2024 виявився знаковим для України у сфері приватизації. Міністерка економіки Юлія Свириденко розповіла в інтерв'ю LIGA.net, що державі вдалося отримати близько 12 мільярдів гривень від реалізації державних активів, що в три рази перевищує заплановані обсяги.
Серед найзначніших угод року можна виділити продаж готелю "Україна", Об'єднаної гірничо-хімічної компанії та підприємства "Аерок", яке стало першим активом під санкціями, що було продане після його вилучення у російських власників.
"Ми успішно знайшли нових інвесторів для основних активів і залучили фінансування, яке буде використано для подолання наслідків військової агресії. Це є вкрай важливим кроком для стабільності нашої економіки", - зазначила міністр.
Відповідно до державної стратегії, Україна має намір зберегти у своїй власності тільки 100 стратегічних підприємств, в той час як інші активи будуть виставлені на продаж. Наступними лотами для продажу стануть Демуринський гірничо-збагачувальний комбінат, торгово-розважальний центр Ocean Plaza в Києві та завод "Мотордеталь-Конотоп".
Продаж активів, конфіскованих у російських власників, є важливим пріоритетом. Як зазначила Свириденко, ці підприємства становили небезпеку для національної безпеки, але тепер кошти, отримані від їх продажу, допоможуть у відновленні країни.
"Ключове завдання уряду - зберегти роботу підприємств, змінити власників, залучити інвестиції та забезпечити робочі місця. Це наш принциповий підхід", - резюмувала міністерка.
Додаткова інформація: близько 700 тисяч українців не отримали кешбек за листопад.
Дивіться також:
#Українська гривня #Економіка #Україна #Фірма #Київ #Українці #Інвестиції #Гроші #Національна безпека #Приватизація #Конфіскація активів #Готель "Україна #Ocean Plaza