Уряд ухвалив важливий документ, що стосується регулювання діяльності державних підприємств.

Уряд ухвалив нову стратегію щодо управління державним майном, що має на меті покращення ефективності управління державними активами та залучення інвестиційних ресурсів.

За інформацією Укрінформу, цю новину озвучило Міністерство економіки України.

Вказується, що даний документ є важливим для реалізації положень закону № 3587-IX, який покращує корпоративне управління та враховує принципи Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

За словами першої віцепрем'єр-міністерки - міністерки економіки України Юлії Свириденко, політика державної власності визначає роль держави в управлінні державними компаніями, окреслюючи, які з них є стратегічно важливими для країни та які завдання вони повинні виконувати. Крім того, цей документ запроваджує високі стандарти корпоративного управління в державному секторі.

Свириденко підкреслила, що в Україні вперше впроваджується чітка та прозора система винагород для керівників і членів наглядових рад державних підприємств, у рамках нової політики державної власності. Крім того, буде запроваджена дивідендна політика. Ці ініціативи сприятимуть покращенню управління державними активами та залученню інвестицій в економіку країни.

Відповідно до нової політики державної власності, передбачається чітке визначення секторів економіки, в яких держава має зберегти свою присутність. Також планується оптимізувати портфель державних активів, зокрема приватизації чи ліквідації підприємств, які не є стратегічно важливими для держави.

Крім того, впроваджуватимуться сучасні стандарти корпоративного управління на основі принципів ОЕСР, що серед іншого передбачає створення незалежних наглядових рад. Встановлюватимуться критерії обов'язковості утворення таких наглядових органів.

Прийняття політики державної власності виступає як один з основних маркерів "Плану України для Ukraine Facility" та є суттєвим елементом меморандуму з Міжнародним валютним фондом. Цей документ створювався з урахуванням передових світових практик і в результаті консультацій з міжнародними партнерами, серед яких Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський Союз, МВФ, Світовий банк, ОЕСР та інші.

У міністерстві повідомили, що найближчими діями стануть тріаж державних підприємств, а також визначення, які з них залишаться у державній власності, а які підлягатимуть приватизації або ліквідації.

Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, Кабінет Міністрів ухвалив рішення про скасування ліцензування експорту зернових, бобових, олійних культур та олії з 1 грудня 2024 року. Натомість буде впроваджена автоматизована система для моніторингу експорту аграрної продукції.

#Європейський Союз #Укрінформ #Економіка #Україна #Уряд України #Інвестиції #Експорт #Міжнародний валютний фонд #Світовий банк #Політика #Економіка України #Документ #Крупи #Ліцензія #Держава (політичний устрій) #Приватизація #Олія #Європейський банк реконструкції та розвитку #Державна власність #Міністерство економіки (Україна) #ОЕСР #Fabaceae

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
В Україні внесено зміни до умов отримання фінансової допомоги від міжнародних партнерів -- Delo.ua
"Зустрічі Розумовських" перетворилися на відомий бренд.
Порошенко в рамках виступу в Council on Foreign Relations зазначив, що участь Північної Кореї у конфлікті стосується, в першу чергу, Сполучених Штатів, а не України.
Теги