Уряд ухвалив рішення про виключення чотирьох індустріальних парків з офіційного реєстру. Що стало причиною цього кроку?

Уряд України прийняв рішення про виключення чотирьох індустріальних парків з офіційного реєстру індустріальних зон країни.

Цю інформацію озвучила пресслужба Міністерства економічного розвитку.

Зазначається, що впродовж двох років у цих парках так і не були обрані керуючі компанії. Тож у них не проводилася господарська діяльність направлена на розвиток та залучення учасників й інших суб'єктів.

Зокрема, мова йде про такі зелені зони:

Читайте також: Верховна Рада надасть дозвіл на зведення готелів та офісних приміщень в межах індустріальних парків.

У Міністерстві економіки підкреслили, що видалення індустріального парку з реєстру не означає його автоматичну ліквідацію. Парк може продовжувати функціонувати без державних пільг та стимулів. Надіслати нову заявку можна буде через шість місяців.

"Індустріальні парки є інструментом економічного розвитку, але для ефективного функціонування вони повинні відповідати вимогам законодавства. Відсутність керуючих компаній унеможливлює розвиток промислової інфраструктури та функціонування індустріального парку", - зазначив заступник міністра економіки Віталій Кіндратів.

За наявною інформацією, в Україні на сьогоднішній день зареєстровано більше ста індустріальних парків, які мають право на отримання різноманітних пільг та державного фінансування.

Нагадаємо, у 2024 році уряд України ухвалив рішення про виділення 15 індустріальним паркам державної підтримки на суму понад 1,13 млрд грн.

Державна підтримка для розвитку інфраструктури індустріальних парків передбачає співфінансування у пропорції 50% на 50% для облаштування інженерно-транспортної інфраструктури та приєднання до електричних мереж на суму до 150 млн грн. Для деокупованих територій діє спеціальний механізм співфінансування у співвідношенні 80% на 20%.

#Економіка #Уряд України #Міністерство економіки України #Інфраструктура #Законодавство #Парк #Господарська діяльність #Індустріальний парк

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
У Снігурівці планують знищення вибухонебезпечного об'єкта, виявленого поруч із будівлею культурного центру.
Розвиваємо українське: в які проекти готовий вкладати кошти вітчизняний бізнес – Delo.ua
Харківський бізнес: повернення до життя після ракетних обстрілів – ВІДЕО
Теги