На своєму засіданні в п'ятницю Кабінет Міністрів України схвалив нову стратегію управління державними активами, спрямовану на покращення управлінських процесів та залучення інвестицій. Цю інформацію оприлюднено на офіційному сайті Міністерства економіки.
Згідно з інформацією відомства, документ є ключовим для впровадження норм закону №3587-IX, що вдосконалює корпоративне управління та враховує принципи ОЕСР. Мінекономіки розробляло політику протягом останніх дев'яти місяців після ухвалення цього закону.
"Політика державної власності визначає, яку роль відіграє держава в управлінні державними підприємствами, а також уточнює, які з них є стратегічно важливими для національної економіки і які функції вони повинні виконувати. Документ також встановлює високі стандарти корпоративного управління в державному секторі. Вперше в Україні вводиться зрозуміла і прозора система винагород для керівників та членів наглядових рад державних компаній, а також дивідендна політика", - заявила перша віцепрем'єр-міністерка і міністерка економіки України Юлія Свириденко.
За її словами, ці заходи дадуть змогу підвищити ефективність управління державними активами та залучити інвестиції в економіку.
Як пояснили в міністерстві, політика державної власності передбачає чітке визначення, в яких секторах економіки держава має зберігати свою присутність, оптимізацію портфеля держактивів (ідеться про приватизацію чи ліквідацію підприємств, які не є стратегічно важливими для держави).
Документ також передбачає впровадження сучасних стандартів корпоративного управління на основі принципів ОЕСР, що серед іншого передбачає створення незалежних наглядових рад, розроблення критеріїв обов'язковості утворення наглядових рад, плани щодо підвищення ефективності, збереження й підвищення вартості активів, звітування та визначення цілей діяльності держкомпаній.
Окрім цього, у межах політики встановлені норми для організації управлінських процесів, а також розподілу обов'язків і можливостей між державними установами та підприємствами.
Підкреслюється, що затвердження політики державної власності виступає одним із ключових показників "Плану України для Ukraine Facility" і слугує орієнтиром у меморандумі з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Цей документ враховує провідні світові практики, оскільки його розробка проходила в рамках консультацій з міжнародними партнерами.
До створення політики також внесли свій вклад, зокрема, представники Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейського Союзу, Міжнародного валютного фонду, Світового банку, Організації економічного співробітництва та розвитку, а також програми USAID/Ukaid (проект SOERA).
У Мінекономіки також додали, що після ухвалення політики держвласності наступними кроками буде проведення тріажу - визначення та поділ компаній на ті, що залишаються в держвласності, і ті, що будуть приватизовані або ліквідовані.
Також буде здійснено створення наглядових рад у державних підприємствах, які відповідають певним критеріям, а також проведено роботу щодо чіткого визначення спеціальних функцій державних компаній.
#Європейський Союз #Економіка #Україна #Уряд України #Інвестиції #Міжнародний валютний фонд #Світовий банк #Політика #Економіка України #Документ #Держава (політичний устрій) #Приватизація #Європейський банк реконструкції та розвитку #Державна власність #ОЕСР #Корпоративне управління #Меморандум