
Для убеждения венгров применяются различные способы: манипуляции, обман и откровенный клевета.
Уряд Орбана, ініціювавши "опитування" про можливість вступу України до ЄС, миттєво розпочав безпрецедентну кампанію тиску на угорське населення. Мета цієї кампанії – переконати угорців у тому, що членство України в Євросоюзі несе загрози та може погіршити добробут кожного громадянина. Таким чином, влада прагне забезпечити голосування проти цього процесу.
Для цього застосовують різні способи: маніпуляції, обман і відвертий наклеп.
19 квітня громадянам Угорщини розіслали листи, в яких містяться бюлетені для опитування і паралельно перераховуються всі "ризики", з якими зіткнуться угорці, якщо Україна стане членом ЄС. Офіційний Будапешт без сорому закликає голосувати проти членства України. Зокрема, така інформація розміщена на сторінці уряду Угорщини у Фейсбуці.
Існують твердження, що вступ України до Європейського Союзу може призвести до серйозних наслідків для економіки Угорщини. Україну часто охарактеризовують як одну з найбільш корумпованих країн, а також називають "центром наркоторгівлі", що, на їхню думку, може спровокувати збільшення контрабанди наркотиків в Європу. Влада України, як нинішня, так і попередня, представлена в надзвичайно негативному світлі.
Віктор Орбан постійно розміщує критичні матеріали про Україну в мережі Х, в тому числі й щодо "опитування". Наприклад, в суботу він опублікував таке:
"Квапити Україну в ЄС? Це план Брюсселя, а не наш. Вони хочуть прийняти країну з:
- немає чітких кордонів
- відсутня діюча економіка
- відсутність суверенітету
І вони очікують, що платники податків ЄС фінансуватимуть мільйонну армію протягом десятиліть. Це не мир. Це порожній чек на нескінченну війну", - написав прем'єр-міністр суміжної країни, не уточнивши водночас, що відсутність функціонуючої економіки в Україні цілком і повністю лежить у полі відповідальності країни-агресора Росії, якій так симпатизує Орбан, а "чітких кордонів" немає з тієї самої причини: українські території захопили російські окупанти.
У той же день прес-секретар з міжнародних комунікацій угорського уряду Золтан Ковач оголосив, що угорські громадяни почали отримувати бюлетені для так званого "опитування". Ці бюлетені супроводжуються інформаційним листком, у якому викладено сім потенційних "ризиків", які, за оцінкою Будапешта, пов'язані з можливим вступом України до Європейського Союзу.
Голосування відбувається через пошту, а бюлетені надсилаються також поштою. У конверті будуть представлені "основні моменти та ризики приєднання України до Європейського Союзу. Кожен має уважно ознайомитися з ними перед прийняттям рішення", - повідомили в офісі Орбана.
Слід зазначити, що, коментуючи ситуацію в Україні, Орбан не раз підкреслював, що Угорщина ніколи не стане на бік підтримки її вступу до Європейського Союзу, оскільки це може негативно позначитися на угорських аграріях і підприємцях.
"Україна не стане членом НАТО, а питання її вступу до Європейського Союзу залежить від наших дій," - зазначив він, акцентуючи на тому, що Росія не залишиться осторонь, спостерігаючи, як "територія, відома як Україна, потрапляє під контроль НАТО". Він зауважив, що країна знову може стати буфером між Росією і Північноатлантичним альянсом - ці слова були з радістю підхоплені російськими ЗМІ.
#НАТО #Facebook #Податок #Європейський Союз #Європа #Росія #Економіка #Україна #Уряд України #Бізнес #Брюссель #Пошта #Прем'єр-міністр #Російська мова #Корупція #Угорщина #Суспільство #Угорці #Суверенітет #Віктор Орбан #Будапешт #Наркотики