В Україні планують підвищити вимоги для отримання бронювання від мобілізації: які нововведення готують у Кабінеті Міністрів.

Про це РБК-Україна повідомили джерела в уряді.

Таке рішення може бути ухвалене лише після завершення перевірки рішень, що стосуються надання підприємствам статусу, критично важливого для економічної стабільності та підтримки життєдіяльності населення. Перевірка здійснюється для тих підприємств, які отримали цей статус після 31 травня 2024 року.

Зокрема, можливе підвищення середнього рівня зарплати для підприємств, щоб віднести їх до категорії критично важливих. На даний момент цей показник не може бути нижчим за середній рівень по регіону. Проте існує пропозиція запровадити єдиний мінімальний рівень для всієї країни. Згідно з інформацією з джерел, наразі розглядається встановлення мінімальної межі в 19-20 тисяч гривень на місяць.

На даний момент критерії, що визначають критичність, формуються галузевими міністерствами та обласними військовими адміністраціями, які складають їх остаточний список. Як зазначають джерела видання, в окремих регіонах вже виявлено порушення у наданні статусу критичних. Зокрема, у Києві, де нараховується близько 50 таких критеріїв, а також у Львівській, Сумській, Хмельницькій та Одеській областях.

За словами джерела, найближчим часом може бути запроваджено норму узгодження критеріїв критичності з Міноборони та Мінекономіки. "Зараз саме опрацьовується варіант, що галузеві та регіональні критерії мають бути узгоджені з Міністерством оборони та Міністерством економіки", - сказав співрозмовник видання. Основні порушення щодо формування критеріїв визначення критичності підприємств виявлено в ОВА, які їх і формують.

Окрім того, всі компанії, які отримали статус критично важливих з червня, пройдуть додаткову перевірку на предмет обґрунтованості отримання цього статусу та його застосування. Виявилося, що деякі підприємства, отримавши цей статус, знижують оголошену заробітну плату або різко збільшують кількість працівників.

"Це свідчить про те, що, коли вони зверталися за статусом критичного підприємства, вони зазначили середню заробітну плату в регіоні. Проте згодом почали виплачувати лише мінімальну зарплату. Це є явним обманом з їх боку щодо держави", - зазначив співрозмовник, підтверджуючи необхідність перевірки рішень про критичність підприємств.

У разі виявлення порушень або маніпуляцій, підприємства можуть позбутися свого статусу. "Якщо з'являться обґрунтовані причини, компанії можуть втратити статус критично важливого підприємства", - зазначив джерело, яке спілкувалося з РБК-Україна та має інформацію про хід перевірок.

Нагадаємо, що уряд України ухвалив рішення провести повторну перевірку підприємств, установ і організацій для оцінки їх відповідності критеріям, необхідним для бронювання працівників від мобілізації.

Також уряд прийняв рішення відновити призупинену процедуру бронювання. Проте це стосується лише працівників компаній, які були заброньовані 31 травня.

Уряд ухвалив рішення провести перевірку рішень щодо надання статусу критично важливих підприємств, які були прийняті протягом останніх чотирьох місяців. Аудит триватиме до 15 листопада. Підставою для цієї перевірки стало аномальне збільшення кількості підприємств, що отримали критично важливий статус, а також зростання числа заброньованих працівників.

#аудит #Українська гривня #Сміливіше. #Економіка #Фірма #РБК-Україна #Міністерство оборони (Україна) #Уряд України #Хмельницька область #Київ #Львівська область #Одеська область #Суми Площа #Мобілізація

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Зеленський: Україна готова до "швидких і конструктивних" дій для досягнення миру, необхідний тиск з боку США на Росію.
Швидше, ніж Ryanair і Wizz Air: з'явилася інформація про дати рейсів SkyUp з України.
НБУ оцінює встановлені терміни повернення валютних надходжень як прийнятний компроміс.
Теги