В Україні уряд ухвалив постанову №1332, що вводить нові вимоги для бронювання працівників. Усі критично важливі підприємства зобов'язані виплачувати середню заробітну плату, яка не може бути меншою за 2,5 мінімальні оклади (20 тисяч гривень) протягом останнього кварталу. Крім того, працівники, які претендують на бронювання, повинні мати таку зарплату принаймні протягом одного місяця цього кварталу.
Постанову опублікувано на сайті Кабміну. Для державних, комунальних підприємств, а також підприємств із державною або комунальною часткою понад 50%, зберігається критерій середньої зарплати на рівні, вищому за середню зарплату в регіоні в 4-му кварталі 2021 року, тоді як решта підприємств тепер повинні будуть мати середню зарплату від 2,5 мінімальних.
Чинні відтермінування у зв'язку з бронюванням зберігаються до визначеного в них терміну, однак не пізніше 28 лютого, якщо тільки підприємство не втратить статус критично важливого або працівник не звільниться. Для підприємств, у яких цей статус спливав до 30 листопада цього року, він автоматично продовжується до 31 грудня.
Також була введена опція скасування бронювання для співробітників, якщо їхня заробітна плата в кожному місяці останнього звітного кварталу не досягає 2,5 мінімальних зарплат. Передбачається, що протягом 10 днів після прийняття постанови міністерства, відповідні відомства та обласні державні адміністрації переглянуть критерії для критично важливих підприємств, після чого ці критерії будуть узгоджені з Міністерством економіки та Міністерством оборони.
Одночасно Богдан Кицак, представник партії "Слуга народу" та член Комітету Верховної Ради з економічного розвитку, повідомив, що українська влада не планує запроваджувати економічне бронювання для військовозобов'язаних. Це рішення було ухвалене у відповідь на значне невдоволення, яке це питання викликало серед населення країни.
Раніше OBOZ.UA повідомляв, що, за розрахунками Мінекономіки, запровадження економічного бронювання могло принести до держбюджету України близько 100 млрд грн. В основі лежить детінізація економіки, оскільки приблизно 1,7 млн осіб працюють частково в тіні, зазначають у відомстві.
#Сміливіше. #Економіка #Міністерство оборони (Україна) #Уряд України #Українська мова #Державний бюджет #Слуга народу (політична партія) #Комітет Верховної Ради України з питань економічної політики #Підприємницька діяльність #Міністерство економіки (Україна)