У десять разів перевищують початкові оцінки: Міністерство екології вразило цифрами збитків від знищення Каховської ГЕС.

Згідно з інформацією, наданою міністром захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України Світланою Гринчук в інтерв'ю телеканалу "Рада", збитки від підриву Каховської гідроелектростанції (ГЕС) оцінюються приблизно в $14 мільярдів.

Зображення: з публічних ресурсів

Згідно з інформацією від представниці влади, масштаби втрати водних ресурсів в Україні можна порівняти з запасами води в ряді африканських держав. Вона також підкреслила, що приблизно 30% заповідних територій Херсонської області виявилися затопленими та втраченими.

Гринчук також додала, що уряд працює над пошуком нових джерел водопостачання для регіонів, які все ще стикаються з наслідками підриву ГЕС. Для цього залучають іноземних партнерів для покращення інфраструктури водозабезпечення.

Водночас міністр підкреслила, що наслідки руйнування Каховської ГЕС Україна відчуватиме ще багато років. З початку повномасштабної війни Росії проти України, екологічні збитки становлять близько 3 трлн грн. Це одна з найбільших сум серед всіх галузей економіки. Також викиди парникових газів за час війни збільшилися на 180 млн тонн, що еквівалентно збиткам у розмірі $32 млрд.

Перші оцінки, здійснені в червні 2023 року експертами Київської школи економіки у співпраці з Офісом Президента, Міністерством економіки та Міністерством інфраструктури, свідчать про те, що прямі втрати від підриву Каховської ГЕС становлять не менше ніж $2 млрд. У грудні 2023 року з'явилася інформація, що внаслідок вибуху на об'єкті, захопленому Росією, загинуло понад сто осіб. У жовтні 2024 року стало відомо, що компанія Укргідроенерго, яка є власником станції, вирішила утриматися від подання позову проти Росії, натомість плануючи провести додаткові переговори з урядом щодо можливих дій для притягнення РФ до відповідальності.

Як повідомляв портал "Коментарі", журналісти проєкту "Наші гроші" з'ясували, що на будівництво системи захисту Дніпровської ГЕС виділено 4,36 млрд грн. Контракт на виконання цих робіт отримала компанія "БК "Адамант", яка раніше входила до складу корпорації "Укрбуд".

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Згідно з даними Державної служби статистики, у минулому році великі та середні компанії збільшили свій прибуток на 22%.
Європейський Союз вивчає нову стратегію підтримки України: які її основні аспекти?
В Україні спостерігається істотна нестабільність на ринку праці: кількість працівників знижується, що змушує компанії піднімати рівень заробітних плат.
Теги