У другий раз за всю свою історію Україна успішно завершила Огляд торговельної політики в рамках Світової організації торгівлі.

У рамках протоколу СОТ вперше було засуджено агресивні дії Російської Федерації щодо України.

В Україні вдруге за всю свою історію успішно завершили Огляд торговельної політики в рамках Світової організації торгівлі (СОТ). Ця подія відбулася 26 та 28 лютого в головному офісі організації в Женеві. Про це інформує пресслужба Міністерства економіки, посилаючись на слова заступника міністра та торгового представника України Тараса Качки.

Відзначається, що підготовка до Огляду тривала більше року. Протягом цього часу Україна отримала понад 400 письмових запитів від 20 країн-членів СОТ.

"Це свідчить про великий інтерес до розширення економічної співпраці з Україною, незважаючи на війну. Особливо важливими для нас є відгуки, що підкреслюють стійкість нашої економіки, критичну роль аграрного експорту в забезпеченні світової продовольчої безпеки та розвиток секторів з високою доданою вартістю. Члени СОТ також позитивно оцінили досягнення у сфері захисту інтелектуальної власності та виконання зобов'язань щодо прозорості", - зазначив він.

Качка зазначила, що вперше в протоколі СОТ з'явилася спільна заява 45 її учасників, у якій засуджується руйнівний вплив агресії Росії на глобальну торгову систему.

Україна стала членом Світової організації торгівлі у 2008 році. Перший Огляд торговельної політики відбувся у квітні 2016 року. Наступний мав відбутися в листопаді 2023 року, однак через війну РФ в Україні терміни були перенесені на 2025 рік.

#Росія #Економіка #Україна #Експорт #Російська мова #Світова організація торгівлі #Женева #Інтелектуальна власність

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Як ДТЕК реалізує комплексну програму підтримки ветеранів з 2014 року.
Українці впливають на Польщу: чому антиукраїнські настрої на виборах не були успішними в усіх регіонах країни.
Знайдена країна-союзник. Компанія російського бізнесмена здобула нове золоте родовище за межами країни -- Reuters.
Теги