
США можуть надати фінансування компаніям, що працюють у Демократичній Республіці Конго, через Експортно-імпортний банк США та Міжнародну фінансову корпорацію розвитку США (DFC) в рамках партнерства з видобутку критично важливих корисних копалин.
Фінансові організації сприятимуть інвестиціям у проект, відомий як коридор Лобіто — ключову ініціативу для розвитку залізничної інфраструктури, яка забезпечить сполучення між Конго, Замбією та Анголою з Атлантичним океаном через ангольський порт. Це фінансування вже підтримує DFC, зазначив Массад Булос, старший радник з питань Африки при Державному департаменті США.
"Проект зробив значний крок вперед, особливо з боку Анголи," - зазначив він. - "В даний момент ми ведемо переговори з адміністрацією Конго щодо реалізації робіт на їхній території, що стосується залізничних шляхів, автомобільних магістралей, а також енергетичних ініціатив, включаючи будівництво гребель і гідроелектростанцій."
Булос прибув до столиці Конго, Кіншаси, щоб обговорити ініціативу президента Фелікса Чісекеді щодо інвестицій у гірничодобувний сектор країни. Це було запропоновано в рамках спільних зусиль для забезпечення безпеки в боротьбі з повстанською групою на сході Конго, яку підтримує сусідня Руанда. Під час свого візиту він також зустрівся з лідерами Руанди, Кенії та Уганди.
"Сполучені Штати використають всі можливі дипломатичні та економічні засоби для забезпечення миру," – зазначив Булос.
Конго займає друге місце у світі за запасами міді та є провідним постачальником кобальту, який використовується в акумуляторах для електромобілів. Крім того, в цій країні розташовані значні поклади важливих мінералів, таких як літій, тантал та марганець.
Як повідомлялось, угода про корисні копалини, яку Україна і США готуються підписати наприкінці наступного тижня, може складатись з двох частин. А саме -- з політично-правової, яка має пройти ратифікацію у парламенті, та комерційної, що стосуватиметься створення фонду.
Згідно з інформацією, отриманою від джерел, близьких до журналістів ВВС News Україна, українській делегації вдалося виключити з угоди найбільш невигідні для країни умови.
У вечірній час 17 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко оголосила, що Україна та США "підписали Меморандум, який підтверджує плідну співпрацю наших команд та прагнення завершити і укласти угоду, що принесе вигоду обом народам".
Свириденко уточнила, що наступними кроками будуть фіналізація тексту угоди, її підписання й подальша ратифікація парламентами.
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп оголосив, що угода з Україною щодо видобутку стратегічних корисних копалин може бути підписана вже наступного тижня, в четвер.
Проте, міністр фінансів США Скотт Бессент зазначив, що деталі угоди з Україною про надра ще перебувають у стадії обговорення, і як потенційну дату підписання він вказав 26 квітня.
#Дональд Трамп #порт #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Інвестиції #Банк #Інфраструктура #Ратифікація #Парламент #Атлантичний океан #Літій #Африка #Залізниця #Кенія #Кобальт #Корисні копалини #Мідь #BBC #Дамба. #Державний департамент США #Замбія #Надра #Тантал #Руанда #Марганець #Демократична Республіка Конго #Ангола #Автомагістраль з контрольованим доступом #Кіншаса #Уганда