Вибухи на "Північних потоках": ідентифіковано двох підозрюваних.

За словами генерального прокурора ФРН Єнса Роммеля, слідству вдалося ідентифікувати двох підозрюваних у вчиненні диверсії на газогонах. Він назвав це успіхом, якого не очікували на початку розслідування.

Розслідування вибухів на газопроводах "Північний потік" і "Північний потік-2 просувається, заявив генеральний прокурор Німеччини Єнс Роммель (Jens Rommel) в інтерв'ю часопису Der Spiegel, яке було опубліковане у п'ятницю, 29 листопада.

"Ми змогли виявити двох підозрюваних. На мою думку, це значне досягнення, яке не було очевидним на початковому етапі. Проте, залишається ще багато питань, які потребують вирішення. Визначення особистостей інших учасників, розкриття мотивації злочину, а також з'ясування можливого державного впливу на цю операцію – все це є предметом активних розслідувань," - зазначив він.

Відповідаючи на запитання про можливу причетність України до диверсії, Роммель наголосив, що передумови злочину та мотиви злочинців остаточно не встановлені. Розслідування ґрунтується на тому, що було пошкоджено газопроводи, які мали забезпечити важливу частину постачання газу до Німеччини. "Це була серйозна атака на енергопостачання нашої країни, спроможна дестабілізувати місцеву економіку і суспільство - незалежно від будь-якої політичної класифікації", - сказав він.

В ніч на 26 вересня 2022 року поблизу данського острова Борнхольм у Балтійському морі сталися вибухи на газопроводах "Північний потік" та "Північний потік-2". В результаті цих інцидентів було завдано шкоди трьом з чотирьох трубопроводів. Розслідування ситуації ініціювали правоохоронні органи кількох країн, серед яких була й Німеччина.

Київ категорично спростував інформацію про можливу участь України в підриві російських газопроводів. В інтерв'ю агентству Reuters радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк підкреслив, що для проведення подібної атаки необхідні "значні технічні та фінансові ресурси". Він також зазначив, що на момент інциденту такі можливості могли бути лише у Росії.

Ознайомтеся також: Вибухи на газопроводах "Північний потік": інформація про підозрюваного українця.

У вересні 2024 року журнал Der Spiegel, посилаючись на свої джерела, повідомив, що витрати на підрив газопроводів "Північний потік" і "Північний потік-2" склали близько 300 тисяч доларів, які були зібрані з приватних фондів. Як зазначено в матеріалі, тодішній головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний, теперішній посол України у Великобританії, дав зелене світло для проведення цієї операції. Президент України Володимир Зеленський, згідно з інформацією Der Spiegel, не був проінформований про цю акцію, а спроби США перешкодити її здійсненню виявилися безрезультатними.

#Reuters #Природний газ #Росія #Економіка #Київ #Володимир Зеленський #Президент України #Німеччина #Злочин #Суспільство #Данія #Головнокомандувач #Прокурор. #Балтійське море #Правоохоронний орган #Вибух! #Трубопровідний транспорт #Північний потік #Дзеркало. #Диверсія #Атака #Ервін Роммель #Борнхольм #Північний потік-2 #Часопис

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
В Україні внесено зміни до умов отримання фінансової допомоги від міжнародних партнерів -- Delo.ua
"Зустрічі Розумовських" перетворилися на відомий бренд.
Порошенко в рамках виступу в Council on Foreign Relations зазначив, що участь Північної Кореї у конфлікті стосується, в першу чергу, Сполучених Штатів, а не України.
Теги