Виведення американських військ з Європи призведе до того, що Європейський Союз буде змушений наростити чисельність своїх збройних сил на 300 тисяч осіб.

Згідно з оцінками експертів, для забезпечення обороноздатності Європи щорічно потрібно інвестувати приблизно 250 мільярдів євро. Атака Росії на держави ЄС повинна розглядатися як серйозна загроза.

Європейським країнам доведеться кардинально посилювати обороноздатність, якщо США припинять військову підтримку. Аналітики з брюссельського інституту Bruegel та Кільського інституту світової економіки оцінили витрати Європи для захисту від Росії, яка може мати достатньо сил для нападу на країни ЄС вже у найближчі 3-10 років.

Згідно з оцінками аналітиків, Європі слід буде сформувати приблизно 50 підрозділів загальною чисельністю 300 тисяч військовослужбовців, а також закупити щонайменше 1400 основних бойових танків і 2000 бойових машин піхоти. Це число перевищує наявний арсенал сухопутних військ Німеччини, Франції, Італії та Великої Британії в сукупності. Додатково, знадобиться виготовлення близько 2000 безпілотників з дальнім радіусом дії щороку.

Не зважаючи на великий обсяг цих витрат, економісти вважають їх обґрунтованими. Як зазначає один із авторів дослідження, професор Гюнтрам Вольф, у процентному співвідношенні це становитиме лише 1,5% валового внутрішнього продукту ЄС. Це значно менше, ніж фінансові ресурси, які були залучені для боротьби з кризою під час пандемії COVID-19.

Незважаючи на суттєві втрати в конфлікті з Україною, аналітики відзначають, що Росія істотно посилила свою військову потужність. На кінець 2024 року в Україні було розміщено приблизно 700 тисяч російських солдатів — це значно перевищує кількість на початку вторгнення в 2022 році. Протягом минулого року РФ виготовила 1550 нових танків та 5700 бронетехніки, що на 220% і 150% більше відповідно, ніж у 2022 році.

Професор Вольф вважає, що Росія може мати достатньо сил для нападу на країни ЄС вже у найближчі 3-10 років. За його словами, це потрібно "класифікувати як реальну небезпеку". Перемога Росії в Україні лише посилить її агресію, тому Європі життєво необхідно запобігти цьому сценарію, переконаний він.

Дослідники рекомендують підвищити оборонні витрати в Європі з поточних 2% до 3,5-4% від ВВП щорічно. Це передбачає, що держави ЄС повинні спільно забезпечити додаткові 250 мільярдів євро щороку.

Наприклад, для Німеччини це призведе до підвищення витрат на оборону з 80 до 140 мільярдів євро щорічно, що становитиме 3,5% її валового внутрішнього продукту.

Нагадаємо, що 21 лютого член Європейського парламенту Міка Аалтола висловив думку про те, що США надали Європі три тижні для досягнення згоди щодо умов капітуляції України. У разі, якщо це не буде реалізовано, "Сполучені Штати можуть залишити Європу".

18 лютого газета Financial Times повідомила, що Володимир Путін може зажадати від Дональда Трампа виведення американських військових сил, які наразі розташовані в Балтійських країнах, після початку повномасштабної агресії проти України.

#Дональд Трамп #Європейський Союз #Європа #Росія #Економіка #Україна #Мобілізація #Інвестиції #Європейський парламент #Сполучене Королівство #Євро #Німеччина #Володимир Путін #Валовий внутрішній продукт #Financial Times #Капітуляція (капітуляція) #Безпілотний літальний апарат #Країни Балтії #Італія #Франція #Танк #Американці #Коронавірус #Пандемія #Бойова машина піхоти #Бронеавтомобіль (військовий) #Бригада #Головний бойовий танк #Армія

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Нові тарифи: чи перетвориться ситуація для імпорту, що не є життєво важливим, на критичну?
Недостатня кількість фахівців в Україні: які сфери страждають від браку робочої сили -- Delo.ua
Які кроки повинна вжити Європа в умовах зміни політики США та якою мірою Україна може стати їй у нагоді?
Теги