Конфлікт може затягнутися: Міжнародний валютний фонд представив песимістичний прогноз для України.

Цю інформацію наводить РБК-Україна, посилаючись на угоду з Міжнародним валютним фондом.

Негативний сценарій передбачає, що війна триватиме довше і буде більш запеклою, що призведе до тривалішого та серйознішого економічного шоку в порівнянні з базовим варіантом. Останній, у свою чергу, передбачає закінчення конфлікту в четвертому кварталі 2025 року.

У негативному сценарії загальний дефіцит зовнішнього фінансування досягне 177,2 мільярда доларів, що значно більше за 148 мільярдів доларів у базовому прогнозі. Очікування ключових макроекономічних показників для цього сценарію суттєво погіршені в порівнянні з базовим, що передбачає зниження реального ВВП, за яким слідуватиме повільне відновлення, а також вищий і більш стабільний рівень інфляції.

Сценарій передбачає, що шок почнеться в першому кварталі 2025 року і матиме сильний вплив на настрої компаній і домогосподарств, а також на темпи повернення мігрантів і спричинить подальші масштабні пошкодження енергетичної інфраструктури та вимкнення електроенергії, порівняно з базовим сценарієм.

Таким чином, фактичне зростання валового внутрішнього продукту виявиться нижчим за прогнози базового сценарію, досягнувши -2,5% у 2025 році, в порівнянні з 2,5-3,5% у зазначеному сценарії.

Зростаючі вимоги в галузі оборони, поєднані зі зниженням економічної активності, сприятимуть подальшому збільшенню бюджетного дефіциту у 2025-2026 роках. Дисбаланс на валютному ринку знову проявиться і, за прогнозами, залишиться тривалий час через погіршення експортних показників.

Подальше відновлення виробництва буде більш стриманим, ніж у базовому сценарії, з огляду на ще більшу шкоду основному капіталу та погіршення динаміки робочої сили, а також ослаблення балансів, унаслідок чого виробництво залишатиметься нижчим за довоєнний рівень упродовж тривалішого часу.

Поточний негативний сценарій передбачає деяке зближення з базовим рівнем у середньостроковій перспективі, що підтримується якорем вступу до ЄС, потоками зворотної міграції та приватними інвестиціями.

"Загалом, широкомасштабні обговорення з владою планів дій у надзвичайних ситуаціях під час шостого огляду підтверджують, що програма залишається надійною навіть у разі такого негативного сценарію. Дуже сильні політичні зобов'язання влади та послужний список, а також поновлені гарантії фінансування від міжнародних партнерів та очікуване полегшення боргового тягаря, вселяють упевненість у тому, що навіть у цьому оновленому негативному сценарії цілі програми з підтримання макроекономічної та фінансової стабільності, відновлення стійкості боргу та забезпечення середньострокової зовнішньої життєздатності можуть бути досягнуті", - зазначають експерти МВФ.

#Електрична енергія #Інфляція #Європейський Союз #Економіка #РБК-Україна #Експорт #Робоча сила #Інфраструктура #Мігрант #Міжнародний валютний фонд #Валовий внутрішній продукт #Міграція населення #Макроекономіка #Дефіцитні видатки

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Зеленський: Україна готова до "швидких і конструктивних" дій для досягнення миру, необхідний тиск з боку США на Росію.
Швидше, ніж Ryanair і Wizz Air: з'явилася інформація про дати рейсів SkyUp з України.
НБУ оцінює встановлені терміни повернення валютних надходжень як прийнятний компроміс.
Теги