
Галеотті зазначив, що Путін не турбується про численні втрати російських військовослужбовців у війні в Україні.
Військовий парад у Москві, що відбувся 9 травня, став знаковою подією для російського лідера Володимира Путіна. Цей захід продемонстрував не лише перехід Росії в нову еру, а й відзначив зміни на глобальному рівні. Таку точку зору висловив британський політолог Марк Галеотті у своїй статті для журналу The Spectator.
Галеотті підкреслив, що військовий парад, організований Путіним, відбувся без ускладнень. Цю подію не перервали українські безпілотники, а міжнародні лідери зосереджено спостерігали за розвитком ситуації.
На параді, що проходив під супроводом радянських танків Т-34, проїхало близько 200 новітніх бойових машин, серед яких були Т-90М та ТОС-2 "Тосочка". Політолог зазначив, що Путін також відзначив високомобільні транспортні засоби "Титан" і артилерійську систему 2С43 "Мальва".
Загалом на параді були присутні більш ніж 11 000 військовослужбовців із контингентами з інших країн, включно з Китаєм, підкреслив Галеотті. Також не пропустили захід лідер однієї країни-члена ЄС і одного претендента на членство в блоці - прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо і президент Сербії Александр Вучич. За словами політолога, це ще більше підкреслює розкол Заходу.
Галеотті зазначив, що, хоча військовий парад у Москві відбувся без атак з боку українських дронів, Кремль суттєво посилив заходи безпеки. 9 травня в столиці Росії було обмежено доступ до мобільного зв'язку та інтернету, а заклади, що розташовані поблизу Красної площі, залишились зачиненими.
Єдиним невдалим моментом параду Путіна стало те, що кілька запрошених іноземних лідерів не змогли приїхати, зауважив експерт з політики. Серед відсутніх були президент Азербайджану Ільхам Алієв та голова Лаосу Тхонглун Сісуліт. Також слід зазначити, що Трамп спочатку вирішив відмовитися від участі у військовому параді.
Політолог звернув увагу на те, що Путін під час своєї промови 9 травня вирішив не згадувати внесок США, Великої Британії та інших союзників у перемогу в Другій світовій війні. Він вважає, що так російський диктатор вирішив позначити своє ставлення до Заходу.
Окрім цього, Путін прагнув провести паралелі між "Великою Вітчизняною війною" та сучасним повномасштабним вторгненням Росії в Україну. Політолог зазначив, що під час своєї промови російський лідер стверджував, що "вся нація, суспільство і народ стоять на боці учасників 'спеціальної військової операції'".
Галеотті додав, що незважаючи на те, що Путін усіма силами намагається виправдати жорстоку війну проти України, багато росіян хочуть мирних переговорів. Політолог упевнений у тому, що економіка Росії продовжуватиме перегріватися через війну, а солдати гинутимуть на фронті, але російський диктатор і надалі тішитиметься з того, наскільки добре він провів свій парад.
Нагадаємо, що 9 травня під час військового параду в Москві російський диктатор Володимир Путін заявив, що Росія переможе у війні проти України. Також він згадав українські міста Севастополь і Одесу як заслуги СРСР під час Другої світової війни.
У ході свого виступу кремлівський лідер наголосив на "незламності російського народу". Він також робив порівняння між подіями "Великої вітчизняної війни" 1941-1945 років і сьогоднішніми бойовими діями, які Росія веде проти України.
#Європейський Союз #Росія #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Москва #Китай (регіон) #Сполучене Королівство #Кремль (фортифікаційна споруда) #Політолог #Одеса #Радянський Союз #Володимир Путін #Західна Європа #Роберт Фіко #Прем'єр-міністр Словаччини #Інтернет #Військовослужбовці #Друга світова війна #Танк #Сербія #Диктатор. #Військова операція #Севастополь #Парад #Червона площа #Лаос #T-34 #Східний фронт (Друга світова війна) #Президент Азербайджану #Ільхам Алієв