
Україна почне вносити кошти до спільного зі США інвестиційного фонду відбудови не раніше 2030 року.
Цю інформацію озвучив у ході єдиного телемарафону заступник міністра економіки та торговий представник України Тарас Качка, як повідомляє Forbes.
Як зазначив він, враховуючи, що фонд має довгостроковий характер, українські внески почнуть надходити лише через три-чотири, а можливо, і п’ять років. Це зумовлено тим, що фінансування буде формуватися з рентних платежів до бюджету, отриманих від видобутку корисних копалин за ліцензіями, які будуть видані після реалізації угоди.
"У звичайних обставинах цей процес триває від трьох до чотирьох років, тому перші платежі не очікуються раніше 2030 року. Суть у тому, що ми отримуємо підтримку вже сьогодні, а розрахунки за неї зможемо здійснювати через фонд протягом тривалого часу," - зазначив торговий представник.
Ознайомтеся також: Президент Зеленський закликав США ліквідувати візовий режим для народних депутатів, які не підтримають Угоду про надра.
Качка уточнив, що внески України не є прямими виплатами США, а є інвестиціями, які повертатимуться в Україну. "Прибуток від інвестицій в Україну розподілятиметься між партнерами лише за умови їх успішності", - додав він.
Як повідомлялося, у Верховній Раді вже зареєстрували законопроєкт про ратифікацію Угоди між урядами України та США про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови, його можуть ухвалити 8 травня.
#бюджет #Економіка #Україна #Верховна Рада #Володимир Зеленський #Інвестиції #Міністерство економіки України #Мінеральні ресурси #Прибуток (економіка) #Форбс #Надра #Інвестиційний фонд