Володимир Зеленський реалізував рішення щодо запровадження мораторію на необґрунтовані перевірки підприємств.

Зеленський увів у дію рішення РНБО про мораторій на перевірки бізнесу

Глава держави України Володимир Зеленський підписав указ від 21 липня, що реалізує рішення Ради національної безпеки і оборони щодо впровадження правових і організаційних ініціатив, спрямованих на захист підприємництва та заохочення економічного розвитку.

Після того, як Зеленський підписав указ, в Україні вводиться мораторій на безпідставні перевірки підприємств та втручання державних структур у бізнес-діяльність під час воєнного стану. Це рішення має на меті забезпечення економічної безпеки країни. Відтепер:

Прем'єр-міністр України Юлія Свириденко повідомила, що прокуратура та правоохоронні органи розпочали аудит справ, які були ініційовані проти бізнесменів, і вже закрили 30% з цих проваджень.

"Нашою метою є усунути штучні бар'єри, що заважають розвитку бізнесу, а також запобігти виникненню нових необґрунтованих розслідувань. Для досягнення цієї мети Уряд підготує законопроєкти для Верховної Ради, які стосуватимуться захисту підприємництва та вдосконалення роботи контролюючих органів. Зокрема, це стосуватиметься змін до Кримінального процесуального кодексу України, а також інших законодавчих та підзаконних норм", - зазначила вона.

Свириденко наголосила, що після змін нові справи зможуть погоджувати лише генпрокурор або керівники прокуратур регіонального рівня.

"Скасування арештів майна та документів відбуватиметься в разі, якщо вони перешкоджають діяльності підприємства. Справи, які залишаються невирішеними через брак доказів, будуть закриті. Ці нововведення нададуть підприємцям можливість працювати без обмежень і сприяти економічній стабільності під час війни", - підкреслила прем'єр-міністр.

Нагадаємо, що 14 липня уряд встановив обмеження на повноваження обласних військових адміністрацій щодо визначення підприємств, що мають критичне значення.

#Економіка #Володимир Зеленський #Президент України #Бізнес #Воєнний стан #Прокуратура #Повноваження #Органи державної влади #Рада національної безпеки і оборони України #Генеральний прокурор України #Кримінальний процесуальний кодекс України

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Експертизи у сфері економічних злочинів можуть завдати більше шкоди, ніж безпосереднє управління з боку керівника БЕБ.
Росія має намір інвестувати більше 1 трлн доларів у модернізацію своїх збройних сил до 2036 року.
Росія готує найбільшу програму переозброєння з моменту розпаду Радянського Союзу: Буданов поділився деталями.
Теги