
Держави-члени ЄС розглядають питання про те, як позбавити Угорщину права голосу відповідно до статті 7 договору ЄС.
Країни Європейського Союзу обговорюють можливість позбавлення Угорщини права голосу у зв'язку з її спробами блокувати підтримку України. Згідно з інформацією, наданою The Guardian, це питання викликало серйозні дискусії серед членів Союзу.
Журналісти нагадали, що Угорщина неодноразово виступала проти членства України в ЄС, намагалася заблокувати санкції проти Росії та наклала вето на виділення 6 мільярдів євро на відшкодування іншим країнам, які надають військову допомогу Україні.
Однак зараз її зусилля, спрямовані на блокування підтримки України з боку Європейського Союзу, можуть призвести до переосмислення відносин із цим блоком. Тим часом прем'єр-міністр Віктор Орбан стикається з найзначнішим політичним викликом за останні роки, зазначає видання.
Уточнюється, що держави-члени ЄС зараз серйозніше за будь-коли розглядають питання про те, як позбавити Угорщину права голосу відповідно до статті 7 договору ЄС, яка передбачає санкції щодо країни-члена, яка системно порушує основоположні норми демократії.
Ця концепція наразі знаходиться на початковому етапі розвитку. Декілька джерел зсередини видання вважають, що її втілення малоймовірне, оскільки для скасування права голосу необхідна одностайна згода всіх 26 держав-членів ЄС.
Проте деякі джерела стверджують, що дану ідею можна втілити в життя, якщо Угорщина вирішить накласти вето на продовження санкцій проти Росії. Ці санкції охоплюють різноманітні заходи, що мають на меті обмежити військову економіку Російської Федерації, в тому числі заморожування активів російського Центробанку в розмірі 210 мільярдів євро.
"Я майже впевнений, що якби вони відчували, що в них є підтримка США, вони б заблокували (голос Угорщини - УНІАН). По суті, це поставило б їх не буквально, а фактично за межі союзу", - сказав високопоставлений чиновник у коментарі журналістам.
"Члени Європейського Союзу справді втомилися від Орбана," - зазначила депутатка Європарламенту від партії "Зелені" з Нідерландів Тінеке Стрік.
За її словами, щонайменше 19 країн, судячи з усього, "готові зробити крок щодо процедури в рамках статті 7".
Згідно з інформацією, отриманою від УНІАН, прем'єр Угорщини Віктор Орбан започаткував проведення опитування серед населення стосовно можливого членства України в Європейському Союзі. Влада країни відкрито висловила свою неприязнь до вступу України в ЄС, проте заявила про намір дізнатися ставлення угорських громадян до цього питання.
Бюлетені мають лише одне запитання: "Чи ви за приєднання України до Європейського Союзу?"
Одночасно "Європейська правда" з посиланням на повідомлення інформаційного центру угорського уряду інформує, що уряд Орбана розпочав кампанію, спрямовану на блокування членства України в ЄС, намагаючись налякати громадськість, стверджуючи, що це нібито завдасть значних збитків самій Угорщині.
#Європейський Союз #Росія #Українська правда #Економіка #Європейський парламент #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Євро #Демократія #Прем'єр-міністр #Угорщина #Віктор Орбан #Вето #Українське незалежне інформаційне агентство #Прем'єр-міністр Угорщини #Гардіан #Депутат (законодавець) #Виборче право