Держава надасть фінансову підтримку у розмірі тисячі гривень для кожного бажаючого. Яким чином можна отримати цю допомогу та на які цілі її можна витратити?
З 1 грудня українці отримали можливість скористатися "тисячею Зеленського". Вже в перший день понад 2,5 мільйона громадян подали заявки на ці фінансові виплати. Влада підкреслює, що ця ініціатива є ключовим елементом підтримки населення в зимовий сезон.
Тисячу гривень можна використати на різноманітні потреби, такі як сплата комунальних рахунків, мобільний зв'язок, купівля квитків на потяг або ж внесок на підтримку Збройних Сил. Проте варто зазначити, що останній варіант не отримує належної уваги з боку влади. Наприклад, Міністерство фінансів рекомендує вкладати кошти в військові облігації.
Натомість благодійні фонди та організації - "Повернись живим", Фонд Сергія Притули, "Солом'янські котики", а також українці, які влаштовують збори у соцмережах, закликають співгромадян спрямувати "тисячу Зеленського" на ЗСУ.
Схожа ситуація спостерігалась і з "Національним кешбеком", який теж можна витрачати на донати. Однак, як показала практика, більшість людей використали його для оплати мобільного зв'язку.
Як отримати тисячу гривень "від президента Зеленського" і використати їх для підтримки збройних сил?
В межах програми "Зимова єПідтримка" держава надає одноразову виплату у розмірі тисячі гривень. Ця допомога доступна для всіх громадян України без обмежень за віком.
Отримати "тисячу Зеленського" можливо як в онлайн-форматі через додаток "Дія", так і в офлайновому режимі через "Укрпошту" або банківські відділення. Проте останні два варіанти доступні лише для визначених груп населення, про що ми розповімо далі.
Для того, щоб отримати 1 тис. грн від держави через "Дію", потрібно відповідати двом критеріям:
Інша обов'язкова умова - відкрити картку "Національний кешбек" в будь-якому з банків-партнерів. На неї власне і будуть зараховуватися кошти.
На стартовій сторінці програми "Дія" ви з легкістю зможете перейти до оформлення заявки на отримання 1000 грн.
У формі заявки слід зазначити, на кого оформляється "Зимова єПідтримка" (для себе чи для дитини), вибрати рахунок для отримання виплат, підтвердити своє перебування в Україні (поставивши відповідну галочку) та відправити заявку.
Якщо ваша заявка буде відповідати вимогам, гроші будуть переведені на картку "Національного кешбеку" протягом 10 робочих днів.
Отримати "тисячу Зеленського" через "Укрпошту" стане можливим з 4 грудня. Для цього потрібно буде особисто відвідати відділення або звернутися до листоноші. Проте, ця можливість доступна лише для певних груп громадян:
Громадяни, що отримують соціальні виплати через "Укрпошту", автоматично стають учасниками програми. Співробітники "Укрпошти" повідомлять клієнтів про зарахування 1000 грн на їх рахунки під час виплати пенсій або соціальної допомоги в грудні.
Зверніть увагу: виплати не здійснюються готівкою. Ці кошти можна використовувати для купівлі товарів або послуг, які пропонує "Укрпошта", протягом трьох відвідувань. Одне відвідування - це окрема сесія обслуговування, що включає взаємодію клієнта з листоношею або працівником у відділенні.
Протягом одного візиту можна виконати кілька транзакцій на тисячу гривень, наприклад, поповнити баланс мобільного телефону та сплатити за комунальні послуги.
Якщо протягом трьох візитів кошти не будуть витрачені, їх залишок повернеться до бюджету держави.
З 10 грудня можливість отримання "тисячі Зеленського" через банківський рахунок відкривається для опікунів дітей, осіб без ідентифікаційного коду, а також для громадян старше 65 років, які не використовують додаток "Дія".
Після подачі заявки банк створить окремий рахунок для отримання допомоги в рамках програми та видасть картку "Національний кешбек", на яку протягом 10 днів будуть зараховані кошти. Список банків, що приймають заявки на виплату 1000 грн, можна знайти за посиланням.
З початком нової президентської ініціативи виникла серйозна тривога щодо захисту особистої інформації. Справа в тому, що для участі в програмі "Національний кешбек" учасникам необхідно відкрити доступ державі до даних про транзакції, здійснені за допомогою їхніх карток.
Відповідно, сформувалась думка і занепокоєння, що для отримання тисячі гривень теж потрібно надати доступ до своїх транзакцій.
Проте це не є правдою. Процес приєднання до програми "Національний кешбек" складається з двох фаз: спочатку необхідно оформити картку в одному з банків-партнерів, а потім активувати картки, за допомогою яких буде нараховуватися кешбек. На другому етапі важливо надати згоду на обробку інформації про ваші покупки.
Власне, щоб отримати "тисячу Зеленського", достатньо лише оформити картку "Національний кешбек". Це означає, що переходити до другого етапу та надавати державі дані про свої фінансові операції зовсім не є обов'язковим.
"Ми бачили, що деякі банки не давали створити картку без шерінгу операцій по інших картках. З останнього оновлення всі банки окрім "Приватбанку" це вже виправили, і у них створення картки не зв'язано з шерінгом операцій", - розповіла ЕП заступниця міністра економіки Надія Бігун.
Як зазначили в "Приватбанку" у коментарі для ЕП, можливість отримання від держави тисячі гривень реалізована за допомогою технології "Нацкешбек". Для того, щоб скористатися цими коштами, необхідно надати згоду на доступ до інформації про фінансові транзакції.
Водночас після створення картки клієнт може відмовитись від участі у програмі "Національний кешбек" і відкликати дозвіл на перегляд транзакцій.
Куди можна спрямувати тисячу гривень, отриману від держави, залежить від способу її отримання.
Якщо ви подавали заявку через "Дію", то отримані фінансові кошти можна використовувати на ті ж категорії, що й у програмі "Національний кешбек". Це означає, що ви можете витратити їх на оплату комунальних послуг, мобільного зв'язку, інтернету, придбати медикаменти, квитки, книги, а також скористатися ними в кіно, кафе та ресторанах. Крім того, ви можете зробити донати на підтримку ЗСУ.
Якщо отримати тисячу через "Укрпошту", то витратити їх можна буде лише у межах послуг поштового оператора. Наприклад, придбати українські товари, які продаються у відділеннях "Укрпошти" або замовити ліки. Також можна оплатити комунальні послуги та зробити благодійний внесок.
Генеральний директор "Укрпошти" Ігор Смілянський у своєму коментарі для ЕП зазначив, що зробити донат на державну допомогу можна у міських відділеннях, однак у сільських районах, де відсутній доступ до Інтернету, така опція не доступна.
Спрямувати кошти можна на спільний фонд "Укрпошти" з Київською школою економіки. Звідки донати потрапляють до ЗСУ, ГУР, притулків для тварин тощо.
Від способу отримання фінансів залежить і термін їх використання. Особи, які отримають кошти через платформу "Дія", матимуть можливість витратити їх до 31 грудня 2025 року. У той же час, ті, хто скористається послугами "Укрпошти", зможуть використати свої гроші до березня 2025 року.
Отримані тисячі від держави можна використати для різноманітних цілей, наприклад, передати їх на підтримку Збройних Сил України через благодійні організації. В залежності від вибраного банку, існує кілька варіантів реалізації цієї можливості.
Наприклад, у додатку "Приватбанк" необхідно перейти до розділу "Сервіси", вибрати пункт "Платежі" та натиснути на "Допомога армії". Потім слід обрати фонд зі списку, куди ви хочете зробити донат. Після цього потрібно вибрати картку, з якої буде здійснено оплату.
У monobank є можливість оформити картку "Національний кешбек" і перейти до секції "Витратити кошти". Тут з'являться всі доступні категорії витрат. Серед них варто обрати "Благодійність". У цьому розділі банк автоматично відобразить популярні збори від різних благодійних організацій. Також можна скористатися функцією пошуку, щоб знайти конкретний фонд для донату, вибравши бажану організацію.
Ви можете підтримати армію, зробивши внесок будь-якої суми – від 1 гривні до тисячі. Крім того, ви маєте можливість розподілити свої кошти між різними благодійними фондами.
Окрім іншого, існує можливість підтримати збройні сили, купуючи військові облігації. Номінальна вартість однієї облігації складає 1000 гривень. "Кошти, отримані від інвестицій, будуть використані для задоволення фінансових потреб держави в умовах війни, зокрема для фінансування сектора безпеки та оборони," - зазначають у Міністерстві фінансів.
Придбати військові облігації можна у застосунку "Дія". Для цього потрібно обрати тип облігацій за назвою українських міст чи територій, вибрати банк чи брокера, у якого хочете купити облігації, вказати свої контактні дані, вибрати картку, на яку згодом прийдуть виплати, та оплати облігації.
#бюджет #Приватбанк #Укрпошта #Українська гривня #Економіка #Українці #Володимир Зеленський #Товари #Київська область #Міністерство фінансів (Україна) #Облігація (фінанси) #Банк #Збройні сили України #Медикаментозне лікування #Мобільна телефонія #Онлайн #Держава (політичний устрій) #Державний бюджет #Соціальна мережа #Прикладне програмне забезпечення #Готівка #Генеральний директор #Благодійна організація #Кінофільм #Кешбек з дебетової картки #Монобанк (Україна)