WP: Європа на порозі "пориву зв'язків" з США за часів Трампа.

Європейські чиновники готуються до можливого "розриву трансатлантичних відносин" зі США у випадку, якщо Дональд Трамп вдруге переможе на президентських виборах. Про це написало в суботу, 2 листопада, видання The Washington Post.

Видання провело бесіди з 15 представниками політичних, дипломатичних та аналітичних кіл з п'яти європейських держав. Вони обговорили розробку стратегій для "захисту угод у сфері безпеки від можливого впливу Трампа", зокрема у контексті війни в Україні. Як зазначає WP, європейські посадовці активізують зусилля з метою отримання нових пакетів військової допомоги для Києва від США перед американськими виборами. Окрім цього, нове керівництво НАТО взяло на себе частину відповідальностей Пентагону щодо координації військової допомоги для України.

Читайте також: Якщо Трамп виграє, Європі потрібно буде переосмислити свою підтримку України, - заявив Орбан.

У сфері торгівлі йде підготовка до можливого підвищення мит на імпорт з Європи, зокрема, автомобілів і сільгосппродукції. Єврочиновники, за даними The Washington Post, розглядають ідею відповідного підвищення мит на американські товари. Інші варіанти потенційних переговорів Брюсселя з Вашингтоном - пропозиція співпраці проти несправедливих торгових практик Китаю або збільшення обсягів імпорту зі США.

Видання повідомляє, що у разі успіху Камали Гарріс на президентських виборах у США 5 листопада, Європа може очікувати змін у політиці Вашингтона, хоча вони не будуть такими радикальними, як за часів Трампа. Деякі високопрофесійні європейські чиновники та дипломати висловлюють думку, що, ставши президентом, Гарріс наслідуватиме приклад Барака Обами, а не Джо Байдена, та зосередить увагу США на Східній Азії.

Радник з національної безпеки Гарріс, Філіп Гордон, який є фахівцем у європейських питаннях і стійко підтримує Україну, також закликає до "більш прагматичного співробітництва між Європою та Сполученими Штатами", як зазначає видання WP.

Однозначно одне: ми не можемо залишатися нерухомими, немов заяц, що потрапив під світло автомобільних фар, - наводить слова представника міністерства оборони Німеччини Міхаеля Штемпфле американське видання. - Незалежно від того, хто виграє вибори, у майбутньому США все більше зосереджуватимуть увагу на Індо-тихоокеанському регіоні, і європейцям слід буде докладати ще більше зусиль для забезпечення своєї безпеки.

Читайте також: Вибори президента США: що стоїть на кону для України та Росії

Німеччина цього разу погано підготувалася до можливої перемоги Дональда Трампа, вважає зовнішньополітичний експерт фракції опозиційного блоку ХДС/ХСС у Бундестазі Юрґен Хардт (Jürgen Hardt). Багато питань у двосторонніх відносинах слід було врегулювати ще за Джо Байдена, зазначає він. "Відомо, що Трамп - прихильник штрафного мита особливо щодо Німеччини. Це мито зараз припинено, але не скасовано. І я побоююся, що вони можуть бути дуже швидко реактивовані", - заявив Хардт 1 листопада в інтерв'ю телеканалу ZDF. Він також нагадав, що Трамп вимагає від ФРН та інших європейських партнерів по НАТО швидше та більше виділяти кошти на оборону. "Це по суті вірно, - вважає депутат. - Але рішення щодо цього повинні приймати ми в Німеччині та в Європі самі".

Ознайомтеся також з темою: Трамп та виклики української громади в Пенсильванії.

Близько 44% німецьких промислових компаній прогнозують негативні наслідки у разі перемоги Трампа. Серед підприємств, які мають міцні економічні зв'язки з американськими партнерами, цей показник ще вищий — 48%. Ці дані отримані в результаті опитування, проведеного наприкінці жовтня мюнхенським інститутом ifo. Інститут німецької економіки (IW) оцінив, що у випадку, якщо Трамп реалізує свої погрози щодо введення мит на товари, що імпортуються в США з Німеччини, збитки німецьких компаній можуть досягти 180 мільярдів євро. Це становитиме найбільше навантаження для Німеччини серед усіх країн ЄС.

#НАТО #Дональд Трамп #Європейський Союз #Європа #Росія #Економіка #Імпорт #Київ #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Брюссель #The Washington Post #Євро #Німеччина #Машина. #Вашингтон, округ Колумбія #Національна безпека #Пентагон #Джо Байден #CSU #Східна Азія #Дипломат #2014 Президентські вибори в Україні #Мито (економіка) #Президентські вибори 2016 року в США #Атлантичний океан #Барак Обама #Юрген Хардт #Українська діаспора #Міністерство оборони США #ZDF #Бундестаг

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Росія активізує свої дії в енергетичній сфері. Який нині стан справ та які перспективи попереду?
У Сербії ще один член уряду подав у відставку після фатальної аварії на залізничній станції.
Зеленський висловив свою думку щодо можливості того, що Трамп зможе зупинити війну, а також обговорив фактори, які можуть призвести до поразки України.
Теги