Людина може втратити бронювання, зокрема, якщо підприємство втратило статус критично важливого, підкреслила експерт.
Мобілізаційне бронювання простих працівників в Україні можливе, якщо вони працюють у підприємствах, які мають важливе значення для держави, та відповідають певним критеріям за рівнем заробітної плати. УНІАН дослідив, які дії слід вжити у випадку звільнення заброньованого працівника, а також як правильно анулювати бронювання.
Щоб отримати бронювання, особа, яка підлягає військовій службі, повинна мати заробіток не менше 20 тисяч гривень, зазначила в коментарі для УНІАН юрист Марія Михайленко (Демешко).
Фахівець відмітила, що існує кілька причин для скасування бронювання:
Михайленко зазначила, що ще однією причиною є завершення запланованого обсягу виробництва продукції, яку підприємство повинно було виготовити для збройних сил.
Юристка зазначила, що скасування бронювання відбувається за ухвалою Міністерства економіки, спираючись на документи, які надходять від органів влади або підприємств.
"Якщо людина працює на підприємстві, то керівник підприємства подає відповідні документи до Міністерства економіки для анулювання бронювання, посилаючись на конкретну підставу", - поділилась співбесідниця.
Згідно з інформацією, наданою Михайленко, у разі звільнення працівника компанія повинна подати необхідні документи до Міністерства економіки, після чого впродовж п'яти днів бронювання буде скасовано.
Юристка зазначила, що компанія повинна отримати від військовозобов'язаного витяг про бронювання та відправити його до ТЦК та СП.
І ще на підприємстві ставлять відмітку у відомості видачі бланків спеціального військового обліку та надсилають дані у ТЦК, що у військовозобов'язаного анулювалася бронь.
Співрозмовниця розповіла, що особа, відповідальна за бронювання на підприємстві, повинна подати у "Дію" мотивовану заяву від керівника щодо скасування броні.
"Цю процедуру дозволяється виконувати не частіше, ніж один раз на місяць. Після цього документ оновлюється, і бронювання скасовується," - зазначила фахівець.
В Україні з 1 грудня знову запрацювала можливість бронювання від мобілізації через платформу "Дія". Юрист Дмитро Франчук пояснив, що також право на бронювання мають фізичні особи-підприємці та їх працівники. За його інформацією, ФОПи можуть залишатися у роботі в таких ключових секторах економіки, як оборона, медична сфера, транспорт і енергетика.
#Українська гривня #Сміливіше. #Економіка #Мобілізація #Товари #Енергетична галузь #Броня #Медицина #Юрист #Українське незалежне інформаційне агентство #Підприємницька діяльність #Збройова промисловість