Як ДТЕК реалізує комплексну програму підтримки ветеранів з 2014 року.

У 2014 році, коли перші співробітники ДТЕК одягнули військову форму, в компанії усвідомили, що повернення з фронту є не завершенням, а тривалим процесом. З того часу в ДТЕК розвивається багатогранна система підтримки ветеранів. Її формують спільно з учасниками бойових дій, і найважливіше, що цей процес починається не з моменту демобілізації, а з етапу мобілізації.

Програма охоплює усі етапи життя захисника: від моменту вступу до армії, через службу, до повернення в цивільний світ, до своїх колег та процесу адаптації.

Усі працівники ДТЕК, що підлягають мобілізації, отримують сертифікат на суму 35 000 грн, який можна використати для придбання необхідної амуніції у разі виникнення додаткових потреб. Це справжня підтримка в часи, коли вона є надзвичайно важливою.

Під час служби з працівником залишаються на зв'язку: HR, керівник, а також координатор з ветеранського напряму.

За мобілізованим працівником зберігається його робоча позиція, продовжується нарахування трудового стажу, а також залишається в силі безкоштовне медичне страхування. У разі отримання поранення, співробітник отримує додаткову фінансову підтримку, а медична команда активно допомагає в процесі його лікування.

Після повернення кожного ветерана, його зустрічає представник спеціально створеної служби — помічник ветерана. Ця особа виступає єдиною точкою контакту, яка допомагає зорієнтуватися у питаннях документів, пільг, медичних послуг, професійної перепідготовки тощо. Це можуть бути самі ветерани або ті, хто пройшов цей шлях поруч із ними, що забезпечує атмосферу розуміння, довіри та підтримки.

В компанії трудяться штатні психологи, яких колеги добре знають, що значно полегшує звернення за допомогою. Крім того, є корпоративний психолог, що сприяє налагодженню продуктивної комунікації між командою та ветеранами.

Як підкреслює компанія: "Ми не лише "пропонуємо послугу" — ми формуємо атмосферу психологічної підтримки серед співробітників".

Практично завжди, що найбільше хвилює ветерана після завершення служби, це стан його здоров'я. Усі співробітники ДТЕК мають доступ до безкоштовного медичного страхування, однак для ветеранів компанія розробила спеціальний розширений пакет "Ветеран+".

Це відкриває можливість користуватися більш різноманітними медичними установами, отримувати лікування для хронічних хвороб, а також користуватися розширеним лімітом на стоматологічні послуги, профілактичні процедури, масаж, психіатричну допомогу та інші послуги.

У середньому кожен ветеран з моменту повернення після служби за перші півроку звертається щонайменше 5 разів за медичною допомогою в рамках дії цього пакету.

Експерти компанії, що займаються підтримкою ветеранів, регулярно проводять аналіз найпоширеніших проблем зі здоров'ям, з якими вони звертаються, та вносять зміни до складу наданих послуг.

У ДТЕК розуміють, що після служби може змінитися не лише фізичний стан, а й життєві орієнтири. Тому на базі філій Академії ДТЕК ветерани можуть пройти навчання новій професії або перекваліфікацію.

Одним з нових етапів програми підтримки ветеранів в ДТЕК став пілот зі створення інклюзивного середовища на виробничих підприємствах для людей з інвалідністю.

Наразі вже:

Пілотний проект було завершено в березні, і наразі триває його розширення на інші підрозділи компанії.

Від початку масштабного вторгнення більше ніж 5 500 працівників ДТЕК приєдналися до Збройних Сил України. На сьогоднішній день близько тисячі з них вже повернулися, і половина з них продовжує працювати в компанії.

У компанії акцентують увагу на тому, що орієнтація на ветеранів стає стандартом українського ринку праці. Фірми, які вже зараз формують зручні та інклюзивні умови, закладають фундамент для потужної й стійкої економіки завтрашнього дня.

#Економіка #Мобілізація #Збройні сили України #Ринок праці #Пілот літака #ДТЕК #Інвалідність #Підприємницька діяльність #Психолог. #Здоров'я #Хвороба #Стоматологія #Демобілізація #Медичне страхування #Масаж #Медична допомога #Профілактична медицина #Спектр

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Як ДТЕК реалізує комплексну програму підтримки ветеранів з 2014 року.
Українці впливають на Польщу: чому антиукраїнські настрої на виборах не були успішними в усіх регіонах країни.
Знайдена країна-союзник. Компанія російського бізнесмена здобула нове золоте родовище за межами країни -- Reuters.
Теги