Президента США Дональд Трамп може змусити російського диктатора Володимира Путіна швидко припинити війну проти України.
Про це повідомляє професор практики лідерства на честь Лестера Крауна та президент Інституту лідерства керівників Єльського університету Джеффрі Зонненфельд у своїй статті для Time.
"На мою думку, Росія стикається з серйозними труднощами. Вважаю, що Путін завдає шкоди своїй країні," - висловився Трамп під час пресконференції в Овальному кабінеті в перший день свого президентства.
Зонненфельд впевнений, що Трамп правий. Війна, яка живить економіку Путіна, виснажує ресурси країни в кожній її сфері.
"Путін зменшив обсяги реінвестицій у свою промислову інфраструктуру та узяв під контроль численні приватні компанії, фактично поглинувши колишню потужність промисловості. Росія опинилася в серйозній кризі, оскільки її економічна структура розпадається, а дії Путіна призводять до руйнування країни. Ще важливіше, можливе повернення Трампа здатне спровокувати різкий занепад російської економіки, що може стати фатальним ударом для нестійкого режиму Путіна", - підкреслив він.
На його думку, якщо санкції будуть впроваджені належним чином, російська економіка опиниться в критичному становищі до Великодня.
"Ще кілька тижнів тому ідея про те, що повернення Трампа може призвести до завершення правління Путіна, видавалася абсолютно нереальною. Чимало прихильників України висловлювали відкриті побоювання, що Трамп може нав’язати Україні невигідну угоду, яка могла б бути сприйнята як капітуляція", - зазначається у статті.
Проте, як зазначив Зонненфельд, видається, що Трамп переглянув своє ставлення до Путіна, коли отримав інформацію про реальний стан російської економіки, яка виявилася значно слабшою, ніж очікувалося:
Простіше кажучи, економіка Росії перебуває на межі руйнування – Путін використовує ресурси продуктивного сектора для фінансування своєї військової машини. Якщо він втратить джерело непередбачених доходів від нафти, яке підтримувало його режим протягом останніх трьох років, то його влада опиниться під загрозою. Путін вже вичерпав фінансові резерви, які були призначені на випадок кризи, і його валютні запаси, які колись були значними, значно зменшилися. Крім того, ніхто не бажає інвестувати в дефіцит державного бюджету Росії, купуючи непопулярні російські облігації.
Читайте також: Путін висловив готовність до діалогу з США, але є один важливий момент.
Доходи від нафти виступають сильним стримуючим чинником для економіки Росії. Трамп усвідомив, наскільки важливим є цей інструмент.
"Ситуація з продажами російської нафти зазнала значних змін, і ймовірність економічного колапсу Росії стала реальнішою. Завдяки обіцянкам Трампа щодо зниження цін на нафту та збільшення видобутку в США на 3 мільйони барелів на день, світ більше не потребує російських нафтопродуктів у такій же мірі, як раніше", - зазначає Зонненфельд.
Він переконаний, що Путін буде втрачати гроші, коли ціна на нафту впаде нижче поточного рівня. Санкції та експортні обмеження для російських нафтових компаній змусять Путіна "благати про послаблення":
"У Трампа є можливість проколоти пропагандистську повітряну кулю Путіна і задушити економіку Росії до точки колапсу, якщо він вирішить це зробити", - підсумували у статті.
#Дональд Трамп #Нафта #Росія #Економіка #Президент (державна посада) #Облігація (фінанси) #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Володимир Путін #Російська мова #Капітуляція (капітуляція) #Реклама #Дефіцитні видатки #Росія за часів Володимира Путіна #Диктатор. #Сили військового резерву #Лідерство #Великдень #Аеростат