Якими повинні бути зарплати в Україні, аби зацікавити біженців у поверненні: думка експерта.

Окрім питань безпеки та процесу відновлення України після війни, ключовим аспектом для повернення біженців з-за кордону є наявність можливостей для працевлаштування. Важливо, щоб рівень заробітних плат становив принаймні 70% від тих, що отримували люди в країнах Європейського Союзу.

У своєму інтерв'ю для РБК-Україна старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи, кандидат економічних наук Олексій Позняк поділився важливою інформацією. Цю новину поширює Контракти.UA.

В Україні нині активно обговорюють інвестиції, які планується вкласти в економіку країни в рамках відновлення після війни, зазначає Олексій Позняк. Якщо ці плани реалізуються, ми можемо сподіватися на повернення багатьох наших мігрантів, а також на influx іммігрантів з інших країн, вважає фахівець.

"Головні чинники (для повернення в Україну - ред.) - це безпека, це робота. Ще до найбільш важливих чинників можна віднести житло. Бо багатьом немає куди повертатися, і якщо немає можливості отримати житло без того, щоб віддати геть усі свої гроші, то це буде утримувати біженців від тяги до повернення", - зазначає експерт Інституту демографії.

Одночасно, значна кількість біженців, які наразі перебувають за межами України, знайшли роботу з зарплатами, що перевищують їхні попередні доходи в Україні. Крім того, деякі з них отримують чималі соціальні виплати, які суттєво відрізняються від українських стандартів.

За інформацією Позняка, ще до початку повномасштабного вторгнення та навіть до активізації гібридної війни, фахівці прогнозували, що за умови, якщо заробітна плата в Україні становитиме близько 70% від рівня доходів у країні, що приймає біженців, вони будуть готові повернутися додому.

"Якщо це станеться, це суттєво спонукатиме біженців повернутися. Різниця у 30% буде компенсована тим, що людина знаходиться в правовому полі власної країни. Вона також компенсується тим, що навколо все знайоме і рідне," - підкреслює співрозмовник.

Раніше в Інституті демографії висловили думку, що фінансові фактори не будуть основним стимулом для повернення українців з-за кордону. Одним із мотивів для тих, хто планує повернутися, може бути бажання відновити свій соціальний статус та знайти роботу у своїй професії, яку вони мали в Україні. Експерт також поділився думкою про те, хто з біженців найперше відправиться назад в Україну після завершення війни.

Міграційний спеціаліст Олексій Позянк поділився своїми думками щодо наслідків міграційних втрат в Україні.

#Сміливіше. #Європейський Союз #Економіка #Україна #РБК-Україна #Українці #Інвестиції #Біженець #Мігрант #Експерт #Міграція населення #Демографія #Українська мова #Старший науковий співробітник #Кандидат економічних наук

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
WP: Байден продовжує вважати, що не повинен був поступатися Гарріс у президентських виборах проти Трампа.
Спокійно: Росія - це оповідь про міфи та маніпуляції | Еспресо
Уряд надав можливість резервувати священиків.
Теги