
Він підкреслив, що ключовою вимогою України для старту будь-яких перемовин є 30-денне припинення вогню.
Якщо правитель РФ Володимир Путін не приїде на переговори до Туреччини, настане час обговорювати ще жорсткіші санкції проти Росії. Нові санкції повинні бути "справді жорсткими". Про це заявив голова Офісу президента Андрій Єрмак в інтерв'ю Le Monde.
"Відсутність цієї особи стане сигналом для всіх наших партнерів, зокрема для Сполучених Штатів, що необхідно посилити тиск на Росію за будь-яких обставин, зокрема через новий пакет санкцій, підготовлений Ліндсі Гремом та іншими американськими сенаторами. Ці санкції повинні бути дійсно жорсткими. Я можу запевнити, що вони будуть націлені на енергетичний та фінансовий сектори. Ми усвідомлюємо, що російська економіка не здатна ефективно їм протистояти. Санкції з боку США, ймовірно, будуть узгоджені з новим раундом обмежень з боку Європейського Союзу, Великої Британії, Канади та інших країн", - зазначив Єрмак.
Очільник Офісу президента наголосив, що Україна має умову для переговорів будь-якого формату - припинення вогню на 30 днів. Він пояснив, чому це перемир'я таке необхідне.
Кожна війна рано чи пізно завершується миром, що зазвичай супроводжується перемир'ям і переговорами. Ця конфліктна ситуація триває вже понад три роки. Саме президент Трамп ініціював безумовне одномісячне перемир'я, яке наша делегація відразу ухвалила під час зустрічі в Джидді (11 березня - УНІАН), Саудівська Аравія. З військової точки зору, такий короткий термін перемир'я недостатній для суттєвих змін на фронті, незважаючи на твердження російської пропаганди. Проте, місяця може вистачити для формування делегацій, початку переговорного процесу та узгодження механізму моніторингу і контролю за дотриманням перемир'я. Важливо обговорити цей механізм, адже лінія фронту є надзвичайно довгою, - зазначив він.
Єрмак підкреслив, що Сполучені Штати могли б взяти на себе цю відповідальність. Наразі Вашингтон не дав згоди, однак й відповіді "ні" не було. США є єдиною державою, що володіє необхідними технологіями для виконання цієї місії.
Глава Офісу Президента прокоментував, чи є у Києва побоювання щодо припинення постачання озброєння з США у червні. Він підкреслив, що "Сполучені Штати розуміють і визнають, що для успішних переговорів Україні необхідно демонструвати силу в стосунках з Росією", оскільки будь-яка слабкість України може стати проблемою для всіх її союзників, зокрема для Вашингтона.
"Я можу поділитися лише тим, що чув від президента Трампа в один момент. Він висловив думку: 'Якщо Путін не погодиться на мирну угоду, я надам Україні підтримку, яку вона навіть не може уявити'. Це висловлювання справило на мене велике враження", - підкреслив Єрмак.
15 травня у Стамбулі відбудуться мирні переговори між Україною та Росією. Президент України Володимир Зеленський підтвердив свою участь у цих перемовинах, зазначивши, що змістовність зустрічі можлива лише за умови присутності Володимира Путіна.
Одночасно Кремль поки що не підтвердив, що Путін братиме участь у будь-яких переговорах. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров провів розмову з турецьким колегою Хаканом Фіданом щодо потенційних зустрічей, однак подробиці залишаються незрозумілими.
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив про свою готовність долучитися до переговірного процесу, якщо це допоможе в досягненні миру. У свою чергу, Зеленський висловив надію, що Трамп зможе бути присутнім на цій зустрічі.
#Дональд Трамп #Канада #Європейський Союз #Росія #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Київ #Володимир Зеленський #Президент України #Сполучене Королівство #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Кремль (фортифікаційна споруда) #Володимир Путін #Вашингтон, округ Колумбія #Російська мова #Туреччина #Стамбул #Українське незалежне інформаційне агентство #Міністерство закордонних справ #Андрій Єрмак #Саудівська Аравія #Державна пропаганда в Російській Федерації #Сергій Лавров #Джидда