Японія буде підтримувати українську розвідку, повідомляють ЗМІ.

Україна прагне здобути автономію від Сполучених Штатів Америки на випадок, якщо Вашингтон знову припинить надання розвідувальної підтримки.

Згідно з повідомленням Цензор.НЕТ, яке посилається на Дзеркало тижня, цю інформацію надає Intelligence Online.

Інститут космічних піонерів (iQPS) при Університеті Кюсю, японська компанія, що займається виробництвом та експлуатацією супутників, уклав угоду з Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України. В рамках цієї угоди буде надано геопросторові зображення, отримані за допомогою радіолокаційної техніки синтезованої апертури (SAR). Підписання документа відбулося минулого тижня.

Зазначається, що переговори між владами України та Японії з цього приводу почались наприкінці лютого, а посилилися коли 6 березня США відсторонили свого помічника з розвідки в Україні. Пізніше Вашингтон відновив свою підтримку, але переговори продовжились.

Японська компанія, що надає підтримку ГУР, має на орбіті п’ять супутників для спостереження з використанням технології SAR, а ще один заплановано для запуску до завершення 2026 року. Однак обидві сторони домовилися про термін у два-три місяці для налаштування програмних інструментів та системи прийому на платформі ГУР.

Крім того, Японія виділить Києву 1 мільярд доларів. Ці кошти будуть спрямовані на відшкодування фінансових втрат, що виникли через зменшення підтримки з боку США.

В даний час українська розвідка активно працює над створенням власної системи, яка дозволила б зменшити залежність від американських супутникових знімків, у разі якщо Вашингтон знову вирішить призупинити свою допомогу. Як повідомляють журналісти, перспектива України в сфері радарних технологій, завдяки iQPS, виглядає дуже обнадійливо. Раніше радіолокаційні зображення Україні обіцяли надати фінська компанія Iceye та Німеччина (SAR-Lupe і SARah). Крім того, знімки також будуть доступні від Італії (Cosmo-SkyMed і Cosmo-SkyMed 2).

"У поєднанні ці можливості можуть потенційно передавати більше радіолокаційних зображень, ніж те, що Національне розвідувальне управління США надавало раніше власними засобами та через придбання у комерційних операторів Capella Space і Umbra", -- зазначають в Intelligence Online.

Проте Україна не має усієї необхідної оптики. Попри доступ до супутників Pléiades Neo європейської Airbus Group та розширені права на зображення з французьких супутників, Україні значно не вистачає того, що надавали США, або безпосередньо, або через доступ до комерційних зображень від Maxar і BlackSky.

Зараз же, як пишуть журналісти, немає жодного європейського оператора, який може надати оптичні супутникові зображення на рівні американських компаній. Навіть після офіційного відновлення передачі даних на початку березня Вашингтон продовжує обмежувати дані, що стосуються російської території.

Допомога від Японії

Нагадаємо, що в середині лютого український Кабінет Міністрів офіційно затвердив проект угоди між урядами України та Японії, що передбачає отримання гранту розміром 8,8 млрд японських єн, що еквівалентно приблизно $58 млн.

Раніше стало відомо, що Україна та Японія запустили спільну бізнес-платформу інфраструктурних технологій для відновлення та реконструкції (JUPITeR).

Крім того, стало відомо, що Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) розгляне варіанти фінансування енергетичних та інфраструктурних проектів в Україні, які раніше фінансувало Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Раніше перша віцепрем'єр-міністерка України та міністерка економіки Юлія Свириденко зазначала, що японські підприємства активно входять на український ринок, а державні установи розширюють свої представництва. Наразі в Україні функціонує більше 40 японських компаній.

#Європа #Економіка #Україна #Міністерство оборони (Україна) #Уряд України #Київ #Німеччина #Гроші #Інфраструктура #Вашингтон, округ Колумбія #Японія #Російська мова #Сполучені Штати #Фінляндія #Оцінка розвідданих #Італія #Радар. #Дзеркало тижня. Україна #Airbus #Головне управління розвідки Міністерства оборони України #Агентство США з міжнародного розвитку #Космічний простір #Радіолокація #Японська ієна #Супутник #Оптика #Апертура #Кюсю. #Космічна промисловість #Maxar Technologies

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Засновник Всесвітнього економічного форуму залишив свою посаду після 55 років на чолі організації.
Росія і Іран офіційно уклали стратегічний союз: який договір затвердив Путін?
Трамп збільшує тиск на керівника Федеральної резервної системи Павелла, настійно закликаючи до термінового зниження процентних ставок.
Теги