
У колах, що оточують президента Росії Володимира Путіна, панує переконання, що Радянський Союз все ще "існує в юридичному сенсі". Таку ж позицію займає рух "Граждане СССР", проте його діяльність була визнана екстремістською.
Цю думку озвучив радник президента Росії Антон Кобяков під час фінальної прес-конференції Петербурзького міжнародного юридичного форуму.
"Під час розпаду Радянського Союзу було порушено юридичну процедуру, а це означає, що СРСР все ще існує. Це дозволяє говорити про те, що повномасштабна війна в Україні -- "внутрішній процес", -- заявив він.
Кобяков зазначив, що Радянський Союз був сформований внаслідок рішення З'їзду народних депутатів, отже, його можна ліквідувати за аналогічним рішенням цього ж органу. Він також підкреслив, що верховні ради союзних республік не мали права на ратифікацію Біловезьких угод.
"Якщо юридична процедура порушена, значить юридично СРСР існує. Так кажуть фахівці конституційного права", -- продовжив Кобяков.
Розпаду СРСР зобов'язані дати правову оцінку фахівці, висновки допоможуть розібратися з сьогоднішніми подіями, підсумував він.
Зазначимо, що схожі погляди озвучують і члени руху "Громадяни СРСР", який визнано в Росії екстремістською організацією. Члени організації вважають себе правонаступниками СРСР і не визнають законодавства РФ.
Лідери протестного руху закликали громадян Росії утриматися від сплати податків, комунальних платежів та повернення кредитів.
У 1991 році було прийнято рішення про розпад Радянського Союзу. Біловезькі угоди, які засвідчили кінець існування СРСР, були підписані тодішніми президентами Росії, України та Білорусі — Борисом Єльциним, Леонідом Кравчуком і Станіславом Шушкевичем.
Союз більше не існував як незалежна держава з 25 грудня 1991 року. Перед розпадом СРСР спостерігалася низка факторів, але історики вважають, що ключовим моментом стало обрання Михайла Горбачова на посаду лідера, що активізувало процеси демократизації та економічних реформ у країні.
Нагадаємо, нещодавно курсанти Волинського обласного ліцею сфотографувалися з радянським прапором. Офіцер ЗСУ з позивним "Юнкер" Іван Галенко говорив, що в ліцеї панує "проросійське середовище".
Голова Держдуми Росії В'ячеслав Володін стверджував, що фільм, який сприяв розпаду Радянського Союзу, - це "Інтердівчинка". У 1989 році цей фільм став надзвичайно популярним серед населення СРСР.
#кредит #Податок #Росія #Економіка #Президент (державна посада) #Екстремізм #Державна Дума #Збройні сили України #Радянський Союз #Демократія #Володимир Путін #Законодавство #Ратифікація #Суспільство #Білорусь #Суверенна держава #Розпад Радянського Союзу #Волинь #Леонід Кравчук #Борис Єльцин #Михайло Горбачов #Біловезькі угоди #В'ячеслав Володін #Станіслав Шушкевич