З 1 грудня в Україні відбудуться зміни в правилах бронювання працівників: Forbes повідомив подробиці.

Запроваджені нові заходи спрямовані на зниження ймовірності зловживань, коли підприємства наймають працівника для укладення "прихованих" угод щодо бронювання.

З 1 грудня в Україні змінять підходи до бронювання працівників від мобілізації. Нововведення стосуватимуться визначення статусу "критичного" підприємства, урахування рівня зарплат, регіональних та галузевих критеріїв.

Цю інформацію повідомляє Forbes Ukraine, посилаючись на заступника міністра економіки Віталія Кіндратіва. Він зазначив, що зміни будуть внесені до постанови №76, текст якої планується підписати найближчим часом після завершення роботи уряду.

Згідно з новими стандартами, для отримання статусу "критичного" підприємство повинно відповідати двом обов'язковим критеріям, а також має можливість обрати ще один критерій на свій розсуд.

Зарплата кожного військовозобов'язаного працівника, якого бронює підприємство - також не менше 20 000 грн.

"Це допоможе знизити ймовірність зловживань, коли компанії наймають працівника лише для укладення 'тіньової' угоди щодо бронювання, сплачуючи лише той необхідний мінімум, що вимагається", - зазначає Кіндратів.

Третій критерій керівник підприємства визначає на власний розсуд, обираючи з переліку регіональних або галузевих критеріїв, наведених у постанові №76. ОВА зобов'язані узгоджувати свої критерії з Міністерством економіки та Міністерством оборони.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що в Україні нещодавно завершили аудит підприємств та організацій, котрі мають статус критичних і можуть бронювати своїх працівників. У результаті цього перевірки було виявлено ряд проблем, які потребують вирішення.

За його інформацією, всі бронювання, починаючи з 1 грудня, будуть виконуватися через "Дію". У той же час буде проводитися щомісячний моніторинг компаній та установ, аби вони відповідали всім необхідним вимогам.

#аудит #Сміливіше. #Економіка #Міністерство оборони (Україна) #Мобілізація #Моніторинг #Денис Шмигаль #Прем'єр-міністр України #Forbes (журнал) #Міністерство економіки (Україна)

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
ОВК зібралися разом для пришвидшення процесу реформування меліорації.
Національний кешбек: що це таке і як отримати свої кошти
Світовий банк виділив більше ніж 40 мільярдів доларів для надання допомоги Україні.
Теги