Рютте охарактеризував участь військових сил Північної Кореї у конфлікті Росії з Україною як ризик для глобальної безпеки.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте висловив думку, що зміцнення військових і економічних відносин між Росією та Північною Кореєю становить небезпеку для світової безпеки.

Про це він написав у колонці для Politico. інформує Цензор.НЕТ.

Рютте підкреслив, що ряд поразок, зазнаних диктатором Володимиром Путіним після початку широкомасштабної агресії проти України, призвели до збільшення залежності Росії від її авторитарних партнерів: Китаю, Ірану та Північної Кореї.

"Він покладається на Китай, щоб підтримати економіку Росії та отримати доступ до технологій подвійного призначення, щоб підтримуватисвої військові зусилля. Він покладається на Іран за смертоносні безпілотники та ракети, які вбили та покалічили стільки українців. І він залежить від Північної Кореї щодо мільйонів боєприпасів, балістичних ракет, а тепер і військ", - заявив генсек Альянсу.

Рютте вважає, що Росія, відчуваючи безвихідь, почала вербувати військових з Північної Кореї, оскільки Путін не зміг реалізувати свої стратегічні плани в Україні.

"Ці інтенсивні військові та економічні відносини між агресивною Росією та зухвалою Північною Кореєю не лише ставлять під загрозу безпеку євроатлантичного та індо-тихоокеанського регіонів, але й становлять серйозну небезпеку для глобальної стабільності", - зазначає генеральний секретар у своїй статті.

На його думку, підтримку України необхідно посилити.

"Ми повинні підвищити ціну для Путіна і його друзів-авторитарних режимів, які його підтримують. Ми також повинні більше інвестувати в наші відносини з нашими індо-тихоокеанськими партнерами. Наші партнери в Індо-Тихоокеанському регіоні вже багато роблять для України, і ми сподіваємось, що вони зможуть посилити свою підтримку ще більше",- пише політик.

Рютте підкреслив, що фінансова допомога Україні займає лише невелику частину річних військових витрат держав і союзників НАТО, складаючи менше 1% від річного валового внутрішнього продукту.

"Це скромна вартість за спокій," - зауважив він.

Участь військ КНДР у війні РФ проти України

Згадаємо, що раніше генеральний секретар НАТО Марк Рютте підтвердив, що Росія залучає північнокорейських військових до конфлікту в Україні.

25 жовтня президент України Володимир Зеленський повідомив, що, згідно з інформацією розвідки, Росія планує впровадження перших північнокорейських військових у зонах бойових дій вже 27-28 жовтня.

28 жовтня у Пентагоні заявили, що КНДР відправила до Росії близько 10 тисяч своїх військових для навчань та подальшої участі в бойових діях проти України, що станеться впродовж "наступних кількох тижнів".

У Пентагоні повідомили, що українські війська можуть використовувати надану їм американську зброю проти північнокорейських військових, якщо КНДР вступить у війну проти України на боці Росії.

Речник Пентагону Пет Райдер заявив, що приблизно кілька тисяч північнокорейських солдатів уже вирушили до Курської області в Росії. Менша їх кількість вже перебуває в Курській області.

5 листопада міністр оборони України Рустем Умєров підтвердив перші зіткнення українських Сил оборони із військами КНДР.

#НАТО #бюджет #Росія #Економіка #Боєприпаси #Президент (державна посада) #Володимир Зеленський #Китай (регіон) #Політик #Володимир Путін #Солдате! #Валовий внутрішній продукт #Пентагон #Безпілотний літальний апарат #Північна Корея #Курська область #Міністр оборони #Ракета. #Іран #Марк Рютте #Бойові дії #Генеральний секретар НАТО #Авторитаризм #Диктатор. #Балістична ракета #Воєнна розвідка

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Росія активізує свої дії в енергетичній сфері. Який нині стан справ та які перспективи попереду?
У Сербії ще один член уряду подав у відставку після фатальної аварії на залізничній станції.
Зеленський висловив свою думку щодо можливості того, що Трамп зможе зупинити війну, а також обговорив фактори, які можуть призвести до поразки України.
Теги