Рішення Сполучених Штатів, яке вступає в силу 12 березня та передбачає введення мита на імпортну сталь, матиме суттєвий вплив на українську металургійну індустрію. Уряд України планує активно співпрацювати з міжнародними партнерами для пошуку найкращих варіантів вирішення цієї ситуації до зазначеної дати. Про це повідомила перший віцепрем'єр та міністр економіки Юлія Свириденко у своєму Facebook, як інформують Українські Новини.
"Введення США 12 березня мит на сталь, що імпортується з інших країн, включаючи Україну, неминуче відобразиться на металургійній промисловості... Ми готові активно співпрацювати з партнерами для знаходження найкращого виходу до зазначеної дати," - зазначила вона.
Свириденко відзначила, що частка металургійної продукції в експорті України до Сполучених Штатів становила 57,9%, що дорівнює $503,3 млн з загальної суми експорту в $869,1 млн. Найбільшими статтями експорту стали чавун ($363,4 млн, 940 тис. тон), труби ($112,9 млн, 92 тис. тон), прутки ($15,2 млн, 3,3 тис. тон), дріт ($4 млн, 3,9 тис. тон) та металоконструкції ($1,3 млн, 182 тонни).
Водночас вона зазначила, що у самій прокламації Трампа вказується, що доля українського експорту сталі в загальному імпорті США є незначною і не чинить істотного впливу на американських виробників.
Свириденко зазначила, що найбільшими експортерами цієї продукції є АрселорМіттал Кривий Ріг та Інтерпайп - компанії, які важко постраждали від війни, як і вся галузь металургії.
Як повідомляли Українськi Новини, Президент США Дональд Трамп оголосив про введення 25% мита на імпорт сталі та алюмінію без винятків для жодної країни.
#Facebook #Дональд Трамп #сталь #Економіка #Імпорт #Україна #Президент (державна посада) #Північна та Південна Америка #Експорт #Долар США #Мито (економіка) #АрселорМіттал Кривий Ріг #Металургія #Алюміній #Українське інформаційне агентство #Труба (транспортування рідини) #Чавун