
Цю тему періодично порушують у бундестазі вже кілька років, але розслідування постійно чомусь відкладається.
У Німеччині представники партії "Союз 90"/"зелені" наполягають на необхідності парламентського розслідування щодо зв'язків уряду колишнього канцлера Ангели Меркель із компанією "Газпром". Про це заявив в інтерв'ю виданню Süddeutsche Zeitung співголова партії Фелікс Банашак, слова якого наводить 18 травня в мережі Х DW. На його думку, без поглибленого парламентського аналізу неможливо пролити світло на обставини, що залишаються нез'ясованими.
Банашак підкреслив, що раніше вже звертався до федеральної влади з запитами, проте відповіді, які він отримав, виявилися, на його думку, недостатніми, частковими та не розкрили суть подій. Новим приводом для критики стало журналістське розслідування, опубліковане напередодні, яке ґрунтується на документах з середини 2010-х років, що походять з апарату федерального канцлера.
Відповідно до інформації з цих джерел, адміністрація Меркель неодноразово отримувала застереження про можливі негативні наслідки тісної співпраці з "Газпромом". Однак, незважаючи на ці попередження, вона продовжувала підтримувати проект "Північний потік - 2", не висловлюючи явних заперечень. Банашак описав таку політику як вияв політичної відповідальності за серйозні енергетичні, економічні та зовнішньополітичні помилки, з якими стикалася Німеччина.
З критикою колишнього канцлера виступив і Міхаель Кельнер, депутат Бундестагу від "зелених". На його думку, Ангела Меркель була обізнана про потенційні загрози, пов'язані з проєктом, але свідомо вважала за краще їх ігнорувати, порушивши тим самим клятву, яка зобов'язує захищати країну від шкоди. Кельнер також заявив, що багато впливових фігур у німецькій політиці досі не відмовилися від залежності від російського газу. Підтримку ініціативі щодо запуску парламентського розслідування висловив також депутат від Лівої партії Йорг Сезанн.
Нагадаємо, 2022 року в Німеччині розгорівся скандал: виявилося, що три з п'яти найбільших німецьких НПЗ частково або повністю належать російській державній компанії "Роснефть". Росія впливала на Німеччину не тільки через ціни на паливо, а й через вплив росіян на власність у німецькій економіці. При цьому багато німецьких політиків взагалі про це не знали.
У 2010 році розпочалася нова глава в історії енергетичного сектору, коли Роснефть придбала 50% акцій венесуельської державної компанії PDVSA в компанії Ruhr Oel, яка управляла чотирма нафтопереробними заводами. Інша частина цієї компанії була у власності British Petroleum (BP). Ці чотири НПЗ становлять чверть усіх нафтопереробних потужностей Німеччини.
Влітку 2015 року компанії BP та "Роснефть" здійснили перерозподіл активів: НПЗ в Гельзенкірхені перейшов під контроль BP, в той час як російська компанія отримала частку BP в трьох інших нафтопереробних заводах.
Сьогодні обстановка зазнала суттєвих змін, проте до повного звільнення від російського впливу ще далеко.
#Газпром #Роснефть #Ангела Меркель #Природний газ #Паливо #Росія #Економіка #Німеччина #Deutsche Welle #Росіяни #Канцлер #Канцлер Німеччини (1949 - дотепер) #Бундестаг #Північний потік #Венесуела #Süddeutsche Zeitung #Нафтопереробний завод #BP #PDVSA #Гельзенкірхен