Зеленський провів аналогію між Путіним та Гітлером, акцентуючи увагу на тому, що ракетні обстріли України також мали місце о четвертій ранку.

Володимир Зеленський зазначив, що між Адольфом Гітлером і російським президентом Путіним можна виявити численні спільні характеристики.

Цю інформацію озвучив президент України під час розмови з американським подкастером Лексом Фрідманом, передає Укрінформ.

"Незрозуміло, чому ніхто не хоче бачити історію, аналізувати її. Війна, народження фашизму, нацизму, народження Гітлера, Геббельса і всієї цієї команди, яка була пов'язана не тільки однією партією та однією країною на той час... Це була хвиля ненависті - одна раса над усіма. Вони будували теорію, і побудували її, фактично захопивши Європу, (теорію - ред.) однієї нації, однієї раси, одного світу, їхнього світу. Безумна ідея, але вона радикалізувалася за роки і навіть отримала підтримку. І в принципі, теорія "русского міра" Путіна (теж це - ред.) нав'язує", - заявив Президент.

Він зазначив, що на початку своєї каденції Путін транслював зовсім інші ідеї: "Спочатку Путін говорив про Європейський Союз і висловлював думку, що Росія може знайти своє місце в НАТО. Це свідчило про спільні цінності з Західними країнами. Так само, як Гітлер, який, перш ніж перейти до радикальних ідей про світове панування, здійснював раціональні кроки, намагаючись продемонструвати підйом економіки. Хоча він дійсно робив певні кроки, це не може його виправдати. Гітлер залишився жахливою постаттю в історії".

За словами Зеленського, Друга світова війна розпочалася через вразливість світу, фрагментацію європейських країн та укладення пакту Ріббентропа-Молотова.

"Люди, які мали інформацію, попереджали про те, що Гітлер не зупиниться, і що нас чекає світова війна. Вони говорили, що він знищуватиме народи, і так і сталося... Але світ вважав його адекватним і вірив, що можна досягти з ним угоди," - підкреслив Зеленський.

Порівнюючи теперішнє з історією, він підкреслив: "Ми маємо приклад людини, чия жага до руйнування була хворобливою. Це стосується Гітлера. А як щодо Путіна? Ракетні обстріли України відбувалися о 4-й ранку. Це не просто випадковість. Я переконаний, що їхні цілі також мають багато спільного", - резюмував Президент.

Як було зазначено, відповідно до інформації з доповіді Інституту вивчення війни (ISW), Володимир Путін відкрито відкинув запропонований "мирний план" щодо конфлікту з Україною, який обговорювала команда новообраного президента США Дональда Трампа.

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Згідно з даними Державної служби статистики, у минулому році великі та середні компанії збільшили свій прибуток на 22%.
Європейський Союз вивчає нову стратегію підтримки України: які її основні аспекти?
В Україні спостерігається істотна нестабільність на ринку праці: кількість працівників знижується, що змушує компанії піднімати рівень заробітних плат.
Теги