Зеленський висловився щодо угоди зі Сполученими Штатами: "Припиніть вказувати пальцем".

Володимир Зеленський висловив невдоволення міністру фінансів США через його методи ведення переговорів стосовно угоди про корисні копалини.

Після того як міністр фінансів США Скотт Бессент висловив свою критику, президент України Володимир Зеленський зазначив, що "проблеми пана Бессента криються у його методах".

9 квітня Зеленський поділився з журналістами деталями своєї зустрічі з Бессентом, яка відбулася в лютому в Києві. Під час цієї зустрічі міністр фінансів США наполягав на терміновому підписанні угоди, що дозволила б американським компаніям отримати доступ до українських природних ресурсів.

"Мої колеги знають, що стукати пальцем по договору і казати: "Зараз треба підписати" - на це я міг тільки сказати йому: "Припиніть стукати пальцем і нумо говорити предметно". Напевно, він очікував іншого діалогу, але я не вважаю Україну третьосортною країною. Я вважаю, що ми маємо спілкуватись на рівних", - цитує його "Суспільне".

Також зверніть увагу: Трамп обвинив Зеленського в недипломатичній поведінці щодо міністра фінансів США.

Він також прокоментував закид Бессента на свою адресу про те, що "застряг" у героїчній ролі й не отримує хороших порад від радників.

Зеленський повідомив, що перед початком перемовин він обговорював ситуацію з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем та міністром фінансів Сергієм Марченком, які раніше мали зустріч з Бессентом.

"Тож я попросив їхні команди ознайомити мене з позитивними та негативними сторонами цього документу. І вони мені розповіли коротко, не все, але цього мені було достатньо, щоб зрозуміти, що він ще не готовий", - зазначив президент.

Зеленський вкотре наголосив, що угода про копалини має бути вигідною і Україні, і США, і запевнив, що нікому не вдасться натиснути на нього в цьому питанні.

"Ми прагнемо до співпраці в пропорції 50 на 50. Тож давайте інвестувати відповідно! Ти надаєш технології, ми забезпечуємо видобуток, а разом вкладаємо кошти. Це створить робочі місця та виробництво. Як наші співгромадяни, так і ваші компанії виграють від впровадження технологій, яких немає в Україні. Це вигідно для всіх. І з цього можна досягти успіху", - передає "Укрінформ".

Він зазначив, що угода "буде суттєвою" і потребує затвердження Верховною Радою. "Я лише відстоюю інтереси України. Вона повинна бути вигідною як для США, так і для України. Це є справедливим", - підкреслив президент.

Зеленський також розповів, що переговори у Вашингтоні щодо угоди, які відбудуться цього тижня, матимуть технічний характер: "Це буде одне з обговорень. Важливе. Тому що ми будемо готові говорити про засади, на яких готові ґрунтувати майбутній договір. Це технічна група, на чолі буде, скоріше за все, заступник міністра економіки Тарас Качка. І будуть представники інших міністерств".

#Укрінформ #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Київ #Володимир Зеленський #Президент України #Міністерство (державний департамент) #Вашингтон, округ Колумбія #Прем'єр-міністр #Ратифікація #Міністр фінансів США #Міністерство фінансів Сполучених Штатів Америки

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Вікно можливостей: як відновити довіру між аграрним сектором України та Польщі за допомогою сучасних технологій управління вантажопотоками.
Україна просувається до європейських стандартів захисту депозитів, встановлюючи їх на рівні €100 тисяч.
"Це не остаточний етап": Стефанішина про дискусії зі США щодо корисних ресурсів.
Теги