Глава держави також підкреслив, що важливою складовою гарантій є стабільна економіка, яка включає в себе забезпечення фінансування бюджетного дефіциту в умовах війни.
Президент України Володимир Зеленський, під час прес-конференції в Брюсселі, висловив думку, що навіть отримання запрошення до НАТО не призведе до зменшення чисельності українських збройних сил. Він зазначив, що в нинішній ситуації скорочення армії є категорично недопустимим.
Цю інформацію він озвучив під час прес-конференції з представниками ЗМІ в Брюсселі, передає кореспондент "Європейської правди".
"Найкраще з варіантів гарантій - це сильна армія, велика армія. Найбільша в Європі армія. Обмежити силу нашої армії ми просто не маємо права, у будь-якому разі, навіть на шляху до НАТО. Доки ми не в НАТО, ми ризикуємо", - наголосив Зеленський.
Обговорюючи потенційні засоби забезпечення безпеки, президент акцентував увагу на тому, що найбільш вагомою гарантією для України могло б стати її вступ до НАТО. Однак Київ також вивчає альтернативні варіанти гарантій, такі як економічні або санкційні заходи, хоча вони не забезпечують належного рівня захисту.
"Усе це не є достатнім аргументом, щоб стверджувати, що Путін не повернеться", - підкреслив Зеленський, зазначивши, що Україна не може прийняти жодних обмежень щодо своєї здатності до оборони.
Глава держави також підкреслив, що важливою складовою гарантій є стабільна економіка, яка включає в себе забезпечення фінансування бюджетного дефіциту в умовах війни. За його словами, Україна вже має успіх у цьому питанні. "Ми знаємо, як закривати дефіцит у 2025 році", - додав Зеленський.
Під час зустрічі у Брюсселі політики також обговорювали ідею розміщення в Україні миротворчої місії. Як заявив Зеленський, наразі є позитив від деяких лідерів.
#НАТО #Європа #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Київ #Володимир Зеленський #Президент України #Брюссель #Володимир Путін #Дефіцитні видатки #Військові