
Потік китайського імпорту посилить економічну загрозу, яку несуть Європі мита Дональда Трампа. Тепер Брюсселю потрібно підготувати заходи для захисту від дешевих товарів з Азії.
За інформацією видання Financial Times, введення 20%-вих мит Трампа на продукцію з Європейського Союзу викликало занепокоєння щодо майбутнього європейських виробників, які вже зазнають труднощів через митні збори на автомобілі та сталь.
Жорсткі рішення Трампа щодо Китаю і В'єтнаму означають, що Брюссель повинен підготуватися до напливу азіатських товарів, які будуть перенаправлені на його ринки. Комісія готує нові надзвичайні мита у відповідь, повідомили чиновники, додавши, що вони посилили спостереження за імпортом.
"Непосредственный торговый шок в Азии, скорее всего, окажет влияние и на Европу", - отметил главный экономист Deutsche Bank по Германии Робин Винклер.
Зазначається, що китайські виробники намагатимуться продавати більше продукції в Європі та інших країнах, оскільки зіштовхнуться з "грізною тарифною стіною в США".
"Нам доведеться вжити заходів, щоб захистити наші галузі", - сказав один із високопоставлених дипломатів ЄС. "Ми дуже стурбовані тим, що це стане ще однією точкою напруженості у відносинах з Китаєм."
Він зазначив, що Європейський Союз вже встановив мита до 35% на електромобілі з Китаю, і, можливо, Брюсселю доведеться вжити більш жорстких заходів стосовно інших видів продукції.
Політики в різних куточках світу обговорюють значні зміни в міжнародній торговій системі, що виникли внаслідок введення взаємних мит Трампом. Згідно з даними Єльської бюджетної лабораторії, ці нововведення спричинили зростання ефективної ставки мит у США до найвищого рівня з 1909 року.
Економіст компанії Nomura Анджей Щепаняк вказав на те, що мита для Китаю виявилися "значно вищими за прогнози багатьох експертів". Це, у свою чергу, може призвести до підвищення ризику "демпінгу китайських товарів на європейському ринку". Відповідно, ці зміни можуть вплинути на рівень інфляції, що, в свою чергу, може спонукати Європейський центральний банк до більш швидкого зниження процентних ставок.
Клеменс Фюст, який очолює Інститут Ifo, німецький центр економічних досліджень, висловив думку, що жорсткі санкції США проти Китаю можуть стати серйозним ударом для німецької промисловості. В умовах, коли німецька економіка вже стикається зі стагнацією, він зауважив, що американські мита можуть спричинити новий етап зниження виробництва в країні.
"Найбільший економічний кошмар Європи тільки що втілився в реальність," - зазначив директор глобального макроекономічного підрозділу ING Карстен Бржескі.
#Дональд Трамп #Deutsche Bank #сталь #Економіст #Інфляція #Європейський Союз #Європа #Економіка #Імпорт #Президент (державна посада) #Товари #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Брюссель #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Німеччина #Машина. #Financial Times #Макроекономіка #Дипломат #Азія #ING Group #В'єтнам #Мито (податок) #Nomura Holdings