Знайдена країна-союзник. Компанія російського бізнесмена здобула нове золоте родовище за межами країни -- Reuters.

Буркіна-Фасо видала ліцензію російській компанії Nordgold на промисловий видобуток для нового золотовидобувного проекту, з метою скористатися історично високими цінами на золото і зміцнити економіку, яка переживає період нестабільності.

Цей крок свідчить про поглиблення економічних зв'язків між Росією та Буркіна-Фасо, оскільки хунта, яка захопила владу в 2022 році, продовжує розворот від традиційних західних союзників до Москви, пише Reuters.

Золоте родовище Niou охоплює територію в 52,8 квадратних кілометри в межах ліцензійної ділянки, що належить компанії Jilbey Burkina, яка є підрозділом Nordgold. Ця компанія вже веде видобуток на рудниках Bissa та Bouly, розташованих у цій країні.

Згідно з прогнозами, протягом восьми років роботи рудника Niou планується видобути близько 20,22 тонни золота.

Jilbey Burkina зберігатиме 85% участі в проєкті, в той час як уряд Буркіна-Фасо матиме 15% без фінансових зобов'язань, відповідно до нових норм, що регулюють видобуток корисних копалин у державі.

Влада Буркіна-Фасо очікує, що проєкт принесе 51,5 млрд франків КФА ($89 млн) до бюджету держави за весь період його реалізації та 7,06 млрд франків КФА до державного фонду мінеральних ресурсів.

"У 2023 році ціни на золото піднялися більше ніж на 25% внаслідок геополітичної напруженості та торгової стратегії президента США Дональда Трампа", -- зазначено в статті. -- "Буркіна-Фасо, яка з 2015 року бореться з ісламістськими угрупованнями, є одним із значних виробників золота. Як повідомляє організація Swissaid, що спеціалізується на аналізі гірничодобувної індустрії, цього року країна видобула понад 57 тонн золота."

Серед гірничодобувних підприємств, що здійснюють свою діяльність у цьому регіоні, можна виділити канадські компанії IAMGOLD та Endeavour Mining, а також австралійську West African Resources.

Золотодобувна компанія Nordgold була заснована у 2007 році та і має активи в Росії, Казахстані, Буркіна-Фасо, Гвінеї тощо.

Ця компанія є власністю підсанкційного російського олігарха Олексія Мордашова, який також є власником компанії Северсталь.

Як повідомлялось, 22 квітня ціни на золото вперше піднялись вище $3500 за унцію на тлі побоювань, що президент США Дональд Трамп може звільнити голову Федеральної резервної системи Джерома Пауелла.

#бюджет #Дональд Трамп #Казахстан #Канада #золото #Reuters #Росія #Економіка #Президент (державна посада) #Москва #Долар #Геополітика #тонна #Австралія #Військова розвідка #Корисні копалини #Родовище (родовище корисних копалин) #Федеральна резервна система #Гвінея #Буркіна-Фасо #Рудник #Франк КФА #Ямголде.

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Як ДТЕК реалізує комплексну програму підтримки ветеранів з 2014 року.
Українці впливають на Польщу: чому антиукраїнські настрої на виборах не були успішними в усіх регіонах країни.
Знайдена країна-союзник. Компанія російського бізнесмена здобула нове золоте родовище за межами країни -- Reuters.
Теги