Золото поступово заміщує долар у резервних фондах центральних банків на глобальному рівні.

Цю інформацію наводить РБК-Україна, посилаючись на дослідження Всесвітньої ради з золота (WGC).

За останні три роки інтерес центральних банків до золота помітно зріс, незважаючи на підвищення його вартості. У квітні ціни досягли рекордних 3500 доларів за унцію, що на 95% більше в порівнянні з лютим 2022 року, коли Росія розпочала військові дії в Україні.

У дослідженні, яке провела WGC в інтервалі з 25 лютого по 20 травня, взяли участь 73 центральних банки. З них 76% прогнозують зростання своїх запасів золота впродовж наступних п'яти років, що є збільшенням у порівнянні з 69% у минулому році.

Майже три чверті респондентів очікують, що доларові резерви центральних банків скоротяться через п'ять років порівняно з 62% минулого року.

"Показники золота під час кризи, диверсифікація портфеля і хеджування інфляції є ключовими темами, що визначають плани щодо накопичення більшої кількості золота в наступному році", - йдеться в прес-релізі WGC.

Згідно з інформацією WGC, протягом останніх трьох років центральні банки придбали більше 1000 тонн золота. Це відображає істотне підвищення в порівнянні з середніми показниками, які становили 400-500 тонн у попередні десять років.

"Це помітне прискорення темпів накопичення відбулося на тлі геополітичної та економічної невизначеності", - заявили у WGC.

За даними опитування WGC, рекордні 95% респондентів вважають, що золоті резерви центральних банків збільшаться протягом наступних 12 місяців, порівняно з 81% минулого року. Опитування також показало, що Банк Англії залишається найпопулярнішим місцем зберігання золотих резервів.

Згідно з результатами дослідження, 59% центральних банків вказали, що потенційні торгові суперечки та мита мають значний вплив на їхню стратегію управління резервами.

"Більша частина цих даних надійшла з країн з ринком, що формується, та економікою, що розвивається, - 69%, - ніж з країн з розвиненою економікою - 40%", - повідомив WGC.

#золото #Інфляція #Росія #Економіка #Україна #РБК-Україна #Попит #Центральний банк #тонна #Робити #Диверсифікація (фінанси) #Банк Англії #Вага Троя

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Станом на сьогодні, 52% російської економіки перебуває в умовах стагнації.
Зеленський вказав на державу, здатну вплинути на Угорщину у питанні 18-го пакету санкцій проти Росії.
Інфляція в Німеччині несподівано сягнула запланованого рівня, встановленого Європейським центральним банком.
Теги