Зовнішні інвестиції в 2025 році, нові можливості для японських капіталовкладень та партнерство між українськими та японськими підприємствами: результати візиту української урядової делегації до Японії.

У період з 16 по 18 грудня, заступник Міністра фінансів України Ольга Зикова долучилась до робочого візиту урядової делегації на чолі з Першим віце-прем'єр-міністром України - Міністром економіки України Юлією Свириденко до Японії. Про це повідомляє пресцентр Урядовий портал.

У заході взяли участь делегати з Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, Міністерства охорони здоров'я України та ряду інших державних установ.

Українська делегація провела ряд зустрічей з представниками уряду Японії, лідерами японських організацій та провідних компаній. Основною темою обговорення стало посилення співпраці між країнами, особливо в економічному секторі та процесах відновлення.

Під час зустрічі з Головою парламентської Асоціації дружби "Японія-Україна" Ейсуке Морі та представниками всіх парламентських партій було засвідчено рішучу готовність Японії надалі підтримувати Україну.

Українська сторона висловила подяку за непохитну двопартійну підтримку України з боку японського Парламенту: "Партнерство між Україною та Японією має величезне значення в контексті викликів воєнного часу. Особливе значення має бюджетна підтримка - з лютого 2022 року до кінця поточного року загальний обсяг фінансування становитиме близько 8,5 млрд доларів США. Ця допомога забезпечує стабільність основних державних послуг, підтримує наші зусилля з відновлення та зміцнює економіку у найскладніший час".

Також підкреслили значущість підтримання санкційної політики Японії стосовно Російської Федерації.

Разом із Міністром економіки, торгівлі та промисловості Японії Йоджі Муто, Міністром закордонних справ Такеші Іваєю, Головним секретарем Кабінету Міністрів Японії Хаяші Йошімаса сторони обговорили подальші пріоритети та механізми розвитку японсько-українського партнерства.

Японія займає друге місце у світі за обсягом бюджетної допомоги, поступаючись лише США, та займає четверту позицію серед усіх міжнародних партнерів, поступаючись Європейському Союзу, США та Міжнародному валютному фонду.

Більше частина коштів була залучена через механізми та системні проекти Світового банку в Україні. Такі ініціативи як DPL, PEACE, INSPIRE, HEAL, ARISE, HOPE, THRIVE, RISE, SURGE спрямовані на підтримку ключових секторів економіки та забезпечення нагальних потреб громадян в умовах війни. Зокрема, це соціальна допомога, охорона здоров'я, агросектор, відбудова, освіта, приватний сектор, підтримка реформ.

Японські представники вказали, що в даний момент обговорюються різні можливості для надання додаткової допомоги Україні. Основна увага приділяється енергетичній сфері, продовженню гуманітарних ініціатив та питанням розмінування територій.

У контексті майбутньої співпраці між Україною та Японією у фінансовій галузі було обговорено рішення G7 про механізм Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA), який передбачає використання заморожених російських активів для погашення кредитів, наданих Україні. Загальна сума цього механізму може досягати 50 мільярдів доларів США.

"Японія надає Україні всебічну підтримку, яка не має аналогів. Я впевнена, що подальші зусилля урядів сприятимуть новим успіхам у фінансовій сфері, зокрема в забезпеченні державного бюджету необхідними ресурсами. Японія, будучи одним із засновників механізму ERA, вже наступного року забезпечить залучення відповідного фінансування для України", - зазначила заступник Міністра фінансів.

Ольга Зикова також акцентувала увагу японських партнерів на ризиках, які Росія створює для світової фінансової системи та глобальної економіки, порушуючи норми FATF (Група розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей): "FATF повинна вжити більш рішучих дій у відповідь на загрози, пов'язані з фінансовими злочинами з боку Росії, які впливають на міжнародну спільноту. Зокрема, варто розглянути можливість внесення Російської Федерації до 'чорного списку' під час наступного пленарного засідання FATF у лютому 2025 року. Ми сподіваємось на підтримку Японії в цьому питанні".

Під час зустрічі з Президентом Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) Акіхіто Танакою сторони обговорили необхідність розширення спільних проєктів за пріоритетними напрямами, зважаючи на систематично зростаючі та змінні потреби.

З початку лютого 2022 року Японська агенція міжнародного співробітництва (JICA) надала Україні фінансову підтримку у вигляді бюджету на суму 581 мільйон доларів США. Крім того, було ініційовано грантові "Програми термінового відновлення" (Фаза 1, 2 та 3), загальний обсяг яких становить приблизно 600 мільйонів доларів США.

Українська делегація представила пріоритетні проекти в Україні, у яких Агентство може взяти участь. Це сфера фінансів, енергетики, промисловості, інфраструктури, сільського господарства, гуманітарного розмінування, захисту довкілля, та діджиталізації.

Окрему увагу приділили важливості фінансування публічних проектів у сферах охорони здоров'я, освіти, соціальній сфері. У контексті підтримки ефективного впровадження проєктів було відзначено Project Preparation Facility.

У Токіо також пройшла серія зустрічей представників уряду України з головою Комітету співробітництва з Україною "Keidanren" Фумія Кокубу та керівниками провідних японських компаній.

Передова тема на порядку денному - зближення японського та українського бізнесу, а також залучення нових інвестицій в Україну, з метою підтримки відновлення та отримання гарантій щодо повоєнної відбудови

"Японський досвід у сфері реалізації проектів відновлення має величезне значення для України. Збільшення участі японських компаній в українській економіці та розширення ініціатив із підтримки підприємництва допоможе активізувати роль приватного сектора у процесах економічного відновлення та відбудови країни", - підкреслила Ольга Зикова.

#кредит #Європейський Союз #Росія #Економіка #Україна #Уряд України #Президент України #Інвестиції #Енергетична галузь #Міністерство фінансів (Україна) #Інфраструктура #Міжнародний валютний фонд #Світовий банк #Японія #Економіка України #Парламент #Долар США #Державний бюджет #Друга світова війна #Токіо #Міністерство охорони здоров'я (Україна) #Міністерство економіки (Україна) #Кабінет міністрів Японії #Група з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей #Японська бізнес-федерація #Японське море

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Китай планує випустити безпрецедентну кількість облігацій у 2025 році з метою стимулювання економічного розвитку.
Зовнішні інвестиції в 2025 році, нові можливості для японських капіталовкладень та партнерство між українськими та японськими підприємствами: результати візиту української урядової делегації до Японії.
Ринкові реакції вказують на зростаючий оптимізм щодо можливого завершення конфлікту в Україні, згідно з оглядом Національного банку України.
Теги