Зурабішвілі підтвердила свої наміри продовжити виконання обов'язків президента Грузії після виборів.

Саломе Зурабішвілі оголосила про намір продовжити виконання обов'язків президентки Грузії після виборів, які заплановані на завтра, 14 грудня.

Цю інформацію вона озвучила в бесіді з Укрінформом.

"Я маю намір залишитися на посаді президента після виборів. Я виконуватиму свої обов'язки до завершення мандату, до моменту інавгурації. Але йдеться про інавгурацію легітимного президента. Якщо парламент не відповідає критеріям легітимності, якщо він не був скликаний мною згідно з Конституцією, якщо його формування базується на виборах, які я вважаю нелегітимними, як і більшість людей, тоді навіть президент, який буде інавгурований, не зможе бути визнаний легітимним," - заявила Зурабішвілі.

Вона заявила, що не відмовиться від президентського посту і стане символом "народної легітимності".

"Я не маю влади в традиційному сенсі. Тому я не тримаюся за позицію, але залишаюся символом народного довіри, яку отримала не лише завдяки виборам, а й завдяки підтримці народу. Я представляю безперервність держави", - заявила президентка Грузії.

Вона зазначила, що правляча партія "Грузинська мрія" має домінуючу позицію у всіх державних структурах, включаючи адміністративні органи та економічну сферу, здійснюючи повний контроль над ними.

"Отже, ми стикаємося з реальною автократією, і я вважаю своїм обов'язком продовжувати реалізовувати те, що можливо, і те, що, на мою думку, користується підтримкою громадян", - наголосила Зурабішвілі.

Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, президентські вибори в Грузії відбудуться 14 грудня в приміщенні парламенту, тоді як інавгурація новообраного президента призначена на 29 грудня.

Вперше в історії Грузії вибір президента буде здійснюватися не безпосередньо населенням, а через Виборчу колегію, до якої увійдуть 300 осіб. Серед них 150 депутатів парламенту Грузії, а також представники Верховних рад Аджарії та Абхазії, які перебувають у вигнанні. Ще 109 членів колегії будуть призначені політичними партіями з місцевих органів влади на основі квот, визначених Центральною виборчою комісією (ЦВК). Ці квоти базуються на підсумках виборів місцевого самоврядування, що відбулися у 2021 році. Склад Виборчої колегії буде затверджений ЦВК.

61 депутат з опозиційних сил, ймовірно, утримається від голосування, оскільки опозиційні партії не визнають законність роботи парламенту XI скликання.

Раніше опозиційний канал "Мтварі" повідомив, що на посаду президента Грузії розглядаються кандидатури очільника "Грузинської мрії" Іраклія Гарібашвілі та Костянтина Гамсахурдії, сина першого президента країни Звіада Гамсахурдії.

#Укрінформ #Економіка #Президент (державна посада) #Центральна виборча комісія (Україна) #Грузинська мрія #Опозиція (політика) #Парламент #Грузія (країна) #Саломе Зурабішвілі #Інавгурація #Конституція #Політична партія #Президент Грузії #Звіад Гамсахурдія #Аджарія

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Діє вже більше 20 років. Сполучені Штати продовжують застосування антидемпінгового мита на українську арматуру.
Лондон наклав санкції на 20 суден, що належать до "тіньового" флоту Російської Федерації.
Велика Британія ввела нові обмеження на діяльність російського тіньового флоту.
Теги