
"Після оголошення нового ультиматуму від Трампа, наше експертне середовище почало активно обговорювати, як найкраще висловити думку про те, що Трамп нас обманув. Спробуємо розібратись, чи справді це так?", - пише політолог Вадим Денисенко на своїй сторінці у Фейсбуці, повідомляє UAINFO.org.
1. Основна заява Трампа стосується зброї. Нагадую нашим гупікам, що два тижні тому ви засуджували Трампа за відсутність зброї.
2. Тепер щодо санкцій. Закон Грема у своїй поточній редакції не зможе бути реалізований. Адже він неминуче призведе до конфлікту з Індією та Китаєм. Трамп це добре усвідомлює, тому не квапиться з діями.
Досліджуйте також: "Принести конфлікт до Москви". Трамп повідомив Зеленському, що росіяни мають відчути страждання, щоб нарешті погодитися на переговори - FT.
Якщо розглянути це питання з іншого боку: чому Трамп не проявляє терміновості?
У Білому домі усвідомлюють, що держави Перської затоки поступово збільшують обсяги видобутку нафти.
Росія показала, що досягла максимальних обсягів видобутку, і суттєво підвищити ці показники їй не вдалося і, швидше за все, не вдасться в майбутньому.
Вашингтон очікує на введення санкцій Європейським Союзом щодо цінового обмеження на нафту, щоб завдати удару по Росії, використовуючи європейські інструменти для обмеження її ринкових можливостей.
Виключити Росію з глобального нафтового ринку повністю є неможливим завданням. Найбільше, що можна досягти, - це знизити їхню частку на 15-20% протягом наступних 6-12 місяців. Здається, саме цього і намагатиметься домогтися адміністрація Трампа.
Читайте також: Трамп переконаний, що його взаємини з Путіним ще не завершені.
3. Чи є ще якийсь план у Білому домі? Я можу помилятися, але мені здається немає. Саме це наша головна проблема, а не те, що не введено санкції, які не запрацюють.
4. Я дотримуюсь переконання, що основні фактори, які можуть вплинути на Путіна, – це діалоги між Китаєм і США, а також між ЄС та Китаєм. Ці переговори, ймовірно, триватимуть щонайменше кілька місяців. Це ще один з аспектів, чому Трамп не квапитиметься. Більше того, в адміністрації президента вважають, що економічні труднощі в Росії будуть посилюватися і без санкцій Грема (дивіться пункт 2).
5. Є ще один фактор за яким потрібно слідкувати. На жаль, поки ми не розуміємо чим завершилися переговори Лаврова в Пхеньяні. Це той фактор, який може різко ускладнити ситуацію", - завершив Денисенко.
#Facebook #Дональд Трамп #Нафта #Європейський Союз #Європа #Росія #Економіка #Китай (регіон) #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Росіяни #Володимир Путін #Вашингтон, округ Колумбія #Індія #Білий дім #Зброя #Пхеньян #Ультиматум #Перська затока