
Спеціальний журналіст, секція "Фінанси" на LIGA.net
Станом на сьогодні, середнє значення дохідності ультракороткострокових вкладів (від 3 до 6 місяців) становить 13-13,5% річних. Для вкладів терміном від 6 до 9 місяців дохідність коливається в межах 13,5-14,5% річних. Вкладаючи на термін від 9 до 12 місяців, можна розраховувати на середню дохідність 13-13,5% річних. Що стосується вкладів на один рік, їх дохідність також варіюється в межах 13-13,5% річних.
Цю інформацію надав Дмитро Замотаєв, який займає посаду директора департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку.
"Розуміємо, що 13% річних для вкладу терміном на 3 місяці -- це сукупно 3,25% від розміщеної суми (тобто 13% треба поділити на 12 місяців і помножити на тривалість вкладу). А якщо вирахувати 23% податків з нарахованих відсотків, то чистий дохід зменшується майже на ¼. Отже, у разі розміщення, приміром, 10 000 гривень терміном на 3 місяці можна отримати чистий дохід у середньому 250 гривень, що буде цілком співмірним рівню інфляції у найближчі 3 місяці", -- зазначив банкір.
На думку Замотаєва, найбільш привабливими для інвесторів у найближчі три місяці є депозити з терміном від 6 до 9 місяців, враховуючи прогнозовану дохідність. Він також зазначає, що комерційні банки розробляють спеціальні акційні пропозиції для нових клієнтів, які можуть збільшити відсоткову ставку в середньому на 0,5–1,5 в.п. до вибраного депозиту.
Очевидно, що чим довший термін депозиту і більша сума, тим вищий потенційний дохід. Розглянемо приклад: якщо ви розмістите 10 тис. грн у банку на 6 місяців під максимальною процентною ставкою 16% річних (з урахуванням можливого стартового бонусу у 1,5 в.п.), ви можете очікувати на дохід близько 8% від загальної суми вкладу, що складе 800 грн. В результаті "чистий" дохід складе 616 грн, -- зазначив Замотаєв.
За економічними прогнозами, протягом наступних 6 місяців інфляція в Україні може скласти сумарно від 4,5% до 6%. Отриманий від депозитів чистий дохід більшою мірою зможе компенсувати інфляційні втрати.
"На сьогоднішній день гривневі депозити виступають найбільш прозорим і вигідним способом збереження фінансів, особливо коли мова йде про порівняно невеликі суми," -- відзначає Замотаєв.
У той же час, зважаючи на позитивні зміни в економіці, банкір вважає, що в другій половині року відсоткові ставки за вкладами в гривні можуть поступово знижуватися до рівня, характерного для початку 2024 року.
#Інфляція #Українська гривня #Податок #Економіка #Бізнес #Журналіст #Відсоткова ставка #Депозитний рахунок #Банкір #Фінанси