Банківський експерт озвучив конкретні цифри потенційного доходу від вкладень у депозити.

Спеціальний журналіст, секція "Фінанси" на LIGA.net

Станом на сьогодні, середнє значення дохідності ультракороткострокових вкладів (від 3 до 6 місяців) становить 13-13,5% річних. Для вкладів терміном від 6 до 9 місяців дохідність коливається в межах 13,5-14,5% річних. Вкладаючи на термін від 9 до 12 місяців, можна розраховувати на середню дохідність 13-13,5% річних. Що стосується вкладів на один рік, їх дохідність також варіюється в межах 13-13,5% річних.

Цю інформацію надав Дмитро Замотаєв, який займає посаду директора департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку.

"Розуміємо, що 13% річних для вкладу терміном на 3 місяці -- це сукупно 3,25% від розміщеної суми (тобто 13% треба поділити на 12 місяців і помножити на тривалість вкладу). А якщо вирахувати 23% податків з нарахованих відсотків, то чистий дохід зменшується майже на ¼. Отже, у разі розміщення, приміром, 10 000 гривень терміном на 3 місяці можна отримати чистий дохід у середньому 250 гривень, що буде цілком співмірним рівню інфляції у найближчі 3 місяці", -- зазначив банкір.

На думку Замотаєва, найбільш привабливими для інвесторів у найближчі три місяці є депозити з терміном від 6 до 9 місяців, враховуючи прогнозовану дохідність. Він також зазначає, що комерційні банки розробляють спеціальні акційні пропозиції для нових клієнтів, які можуть збільшити відсоткову ставку в середньому на 0,5–1,5 в.п. до вибраного депозиту.

Очевидно, що чим довший термін депозиту і більша сума, тим вищий потенційний дохід. Розглянемо приклад: якщо ви розмістите 10 тис. грн у банку на 6 місяців під максимальною процентною ставкою 16% річних (з урахуванням можливого стартового бонусу у 1,5 в.п.), ви можете очікувати на дохід близько 8% від загальної суми вкладу, що складе 800 грн. В результаті "чистий" дохід складе 616 грн, -- зазначив Замотаєв.

За економічними прогнозами, протягом наступних 6 місяців інфляція в Україні може скласти сумарно від 4,5% до 6%. Отриманий від депозитів чистий дохід більшою мірою зможе компенсувати інфляційні втрати.

"На сьогоднішній день гривневі депозити виступають найбільш прозорим і вигідним способом збереження фінансів, особливо коли мова йде про порівняно невеликі суми," -- відзначає Замотаєв.

У той же час, зважаючи на позитивні зміни в економіці, банкір вважає, що в другій половині року відсоткові ставки за вкладами в гривні можуть поступово знижуватися до рівня, характерного для початку 2024 року.

#Інфляція #Українська гривня #Податок #Економіка #Бізнес #Журналіст #Відсоткова ставка #Депозитний рахунок #Банкір #Фінанси

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Пауелл висловив занепокоєння щодо можливих коливань інфляції в найближчому майбутньому.
Кабінет Міністрів України, очолюваний Сергієм Марченком, разом із міністрами фінансів партнерських держав та Президентом Європейського банку реконструкції та розвитку провели обговорення щодо шляхів співпраці для успішного відновлення.
Кабінет Міністрів України - Зміни у сфері екологічного захисту та європейська інтеграція: що бізнесу слід очікувати?
Теги