Ключові чинники для розвитку:
Продовження відновлення корпоративного кредитування.
Банківські установи продовжать розширювати обсяги кредитування для бізнесу, акцентуючи увагу на стратегічно важливих секторах української економіки, таких як енергетика, переробна промисловість, сільське господарство та критична інфраструктура. Прогнозується, що відбудеться розширення асортименту продуктів, а також розробка спеціалізованих фінансових рішень для пріоритетних сегментів і ефективних інвестиційних ініціатив.
Державні програми підтримки
Очікується подальша підтримка діючих програм та розширення інструментів для стимулювання кредитування економіки банками, зокрема шляхом надання державних гарантій, що відіграє значну роль з точки зору доступності фінансування, як для підприємств на територіях наближених до воєнних дій, так і в цілому по країні.
Підвищення рівня кредитування з залученням мікрофінансових організацій.
Важливу роль у зростанні обсягів кредитування відіграватимуть програми, що реалізуються у співпраці з міжнародними фінансовими установами (такими як EBRD, EIB, IFC тощо). Вони нададуть можливості для фінансування як оборотного капіталу, так і довгострокових інвестицій, що включають грантові елементи та механізми розподілу ризиків.
Крім акценту на фінансуванні ключових секторів приватної економіки, основною метою стане продовження підтримки компаній оборонно-промислової сфери.
У цілому банківська система характеризується значною ліквідністю. Одним із ключових аспектів, що може сприяти розвитку банківського кредитування, є впровадження ефективних механізмів страхування від ризиків, пов'язаних із війнами.
#кредит #Економіка #Бізнес #Енергетична галузь #Банк #Інфраструктура #Ризик #Економіка України #Капітал (економіка) #Банківська система #Сільське господарство #Європейський банк реконструкції та розвитку #Страхування #Міжнародна фінансова корпорація #Ліквідність ринку