Президент США Джо Байден розглядає нові масштабні санкції проти енергетичного сектору Росії у свої останні тижні на посаді.
Цю інформацію повідомляє The Washington Post, посилаючись на свої джерела.
Санкції можуть надати новій адміністрації обраного президента Дональда Трампа більше важелів у переговорах з Путіним щодо завершення війни Росії проти України, зазначили джерела.
Головна концепція санкцій зосереджена на тому, щоб виявити і вплинути на так званий "тіньовий флот" суден, які займаються транспортуванням російської нафти до держав, що не є частиною західного альянсу, а також на російських експортерів нафти, які раніше не підлягали жодним обмеженням.
Згідно з інформацією від джерел, одним із можливих рішень є скасування ліцензії, яка дає можливість банкам здійснювати транзакції, пов'язані з енергетичним сектором Росії.
Якщо ці заходи будуть запроваджені, вони можуть вплинути на економічну та зовнішню політику Байдена, формуючи його спадщину перед інавгурацією Трампа.
Важливий крок проти Росії, що відбувається напередодні завершення терміну президентства, додасть ваги заявам Байдена про те, що йому вдалося об'єднати західні країни для рішучої реакції на агресію Росії в Україні, яка почалася у 2022 році.
Одночасно Байден має намір залишити своєму наступнику потужну економіку, але це може бути ускладнено енергетичною кризою та можливим повторенням різкого підвищення цін, як це спостерігалося раніше в його президентському терміні.
"Основною метою нових масштабних санкцій є істотне зменшення експортних доходів Росії впродовж шести до дванадцяти місяців," - зазначив Пітер Харрелл, колишній старший директор з міжнародної економіки в адміністрації Байдена.
Високопосадовець адміністрації США пояснив на засадах анонімності, що ці заходи є необхідними, щоб забезпечити Україні "найкращі можливості" для захисту та переговорів про мир на "справедливих" умовах.
Нагадаємо:
#Дональд Трамп #Нафта #Росія #Економіка #Україна #The Washington Post #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Банк #Експорт #Володимир Путін #Російська мова #Зовнішня політика #Джо Байден #Корабель