
Трамп не ввів жодних нових санкцій проти Росії, що дало їй змогу отримати гроші та матеріали для війни проти України.
США не вводили нових санкцій проти Російської Федерації з моменту повернення Дональда Трампа до Білого Дому. У деяких випадках Вашингтон навіть послабив обмеження.
Видання The New York Times пише, що в результаті з'явилася можливість для нових підставних компаній спрямовувати в Росію кошти і важливі компоненти, зокрема комп'ютерні чипи та військове обладнання.
"Економічна стратегія Трампа базується на активному тиску, здобутті важелів впливу та прагненні досягти вигідних умов. Проте, з невідомих причин, він не прагне мати жодних важелів впливу на Путіна в контексті Росії," - зазначив Едвард Фішман, старший науковий співробітник Центру глобальної енергетичної політики при Колумбійському університеті.
Експерти вважають, що без введення нових санкцій існуючі заходи можуть стати малоефективними. Дослідження торгових звітів, онлайн-каталогів та корпоративних документів виявило понад 130 підприємств на материковому Китаї та в Гонконзі, які активно пропонують миттєвий продаж комп'ютерних чипів до Росії. Жодна з цих компаній не підпадає під санкційні обмеження.
Різка зміна позиції США щодо санкцій відображає стиль Трампа у відношенні до Росії, що включає у себе відмову від активного втручання, незважаючи на загострення конфлікту.
В Росії ресурси вичерпуються, і економічна ситуація наближається до рецесії. Глава Центрального банку Росії Ельвіра Набіулліна підкреслила, що настав час розглянути нову модель економічного розвитку. Міністр економічного розвитку Максим Решетніков також зауважив, що економіка країни знаходиться на грані переходу в рецесію.
Водночас, представники російських банків вважають, що майбутнє економіки держави виглядає все більш невтішно. Існує суттєва небезпека фінансового краху протягом найближчого року.
Також у червні обробна промисловість Росії зазнала найшвидшого скорочення за понад три роки через зниження виробничих обсягів, нових замовлень та рівня зайнятості.
#Дональд Трамп #Китай #Росія #Економіка #Центральний банк Росії #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Володимир Путін #Вашингтон, округ Колумбія #Білий дім #The New York Times #Бойові дії #Економічна політика #Гонконг #Торгівля #Набіулліна Ельвіра Сахіпзадовна #Рецесія