Більшість американців висловлюють підтримку наданню військової підтримки Україні та дозволу використовувати американську зброю для ударів вглиб Росії, але вони не впевнені, що Україна зможе перемогти, здобувши повний контроль над своїми територіями, мовиться у нещодавньому опитуванні на тему безпеки.
Згідно з дослідженням національної оборони, опублікованим у четвер Інститутом Рональда Рейгана, більшість респондентів - 55% (минулого року було 59%) сказали, що вони підтримують продовження безпекової підтримки України з боку США.
Переважна кількість людей, а саме 80%, сприймає Росію як ворога Сполучених Штатів, при цьому 79% вважають, що вона здатна атакувати країну НАТО в Європі.
Проти надання підтримки Україні висловилися 35% опитаних, здебільшого це ті, хто вважає, що це не є справою США. Проте, якщо нагадати тим, хто виступає проти допомоги, що Сполучені Штати повинні були б втрутитися у конфлікт в Європі, якби Росія почала загрожувати союзникам по НАТО, то 31% з них висловлять готовність підтримати Україну більше.
Водночас, науковці звертають увагу на те, що ставлення американців до конфлікту в Україні відрізняється в залежності від політичної приналежності.
Ставлення до підтримки України серед виборців, які віддали свої голоси за кандидатуру від Демократичної партії, віцепрезидента Камалу Гарріс, та кандидата від республіканців, новообраного президента Дональда Трампа, демонструє значні відмінності. Зокрема, 74% прихильників Гарріс висловили підтримку надання допомоги Україні, тоді як у виборців Трампа цей показник становить лише 42%.
Загалом, ступінь підтримки України значною мірою визначається думками американців щодо ймовірного переможця війни. Серед респондентів, які вважають, що Україна здобуває перевагу, 77% висловлюють готовність продовжувати підтримку. Однак навіть ті, хто вважає, що Росія має перевагу в даний момент, вважають, що Україні все ще варто надавати допомогу — таких виявилося 50%.
Загалом 41% американців висловлюють занепокоєння з приводу можливості програшу України в нинішньому конфлікті. Це, в свою чергу, пов'язано з думкою близько 60% громадян США, які вважають, що російсько-українська криза завершиться мирними переговорами, навіть якщо Україні доведеться поступитися частиною своєї території.
Раніше фахівці Інституту вивчення війни (ISW) підкреслювали, що концепція непереможності виступає як "центральна стратегія" Кремля, що є "єдиним шансом на перемогу", за допомогою якої він прагне зменшити західну підтримку Україні.
Військові експерти писали, що російських ресурсів не вистачить на тривалу війну, а послідовна західна та міжнародна підтримка опору України на полі бою ще більше загострюють економічні проблеми Росії, тож Кремль блефує, коли навіює свій наратив про свою "непереможність" західним партнерам України.
"Кремлю потрібно, щоб Сполучені Штати вибрали бездіяльність і прийняли фальшиву неминучість того, що Росія переможе в Україні", - кажуть аналітики ISW.
Дослідження, проведене Інститутом Рейгана, також підтверджує, що Росія успішно використовує тактику залякування ядерною загрозою для впливу на американську аудиторію.
Близько 76% жителів США висловлюють занепокоєння щодо ймовірного використання Росією ядерної зброї в конфлікті з Україною. Відзначається, що за останні два роки (у порівнянні з 2021 роком) на 10% зросла частка тих, хто боїться можливості застосування термоядерної зброї проти США, яка становить 70%.
У Державному департаменті США назвали російську ядерну риторику "безвідповідальною", однак там наголосили, що Вашингтон не бачить підстав змінювати свою ядерну позицію у відповідь на ворожі дії Кремля.
Загалом, дослідження, проведене Інститутом Рейгана, виявило, що більшість громадян США підтримують ідею активного лідерства країни на міжнародній сцені, з потужною армією, а також значна частина з них виступає за підвищення фінансування національної оборони.
Незважаючи на вибір президента США, який виступав під девізом "Америка на першому місці", кількість громадян, які вважають, що США повинні зайняти провідну роль у світі, суттєво зросла. Водночас підтримка НАТО залишається на високому рівні — 60%, а ще більше американців — 70% — виступають за дотримання принципу колективної оборони.
57% опитаних заявили, що хочуть, щоб США були більш залученими до міжнародних подій цього року порівняно з 42% роком тому, попри те, що президентська кампанія новообраного президента Дональда Трампа, який отримав більшість на виборах, зосереджувалася на внутрішніх питаннях, починаючи від економіки США і закінчуючи безпекою південного кордону США.
Близько 80% американців, які брали участь у опитуванні, висловили підтримку підвищенню бюджетних асигнувань для збройних сил США, що є незначним зростанням у порівнянні з минулим роком.
Зростання витрат на оборону посідає важливе місце серед інших аспектів зовнішньої політики США, включаючи підтримку свободи в інших країнах (61%) та надання міжнародної допомоги (43%).
"Дослідження національної оборони за часів Рейгана знову підтверджує, що американці не є пацифістами і не прагнуть ізоляції. Ми очікуємо, що федеральний уряд діятиме в інтересах США та забезпечить безпеку нашої нації", — зазначив у коментарі для Голосу Америки Бредлі Боумен, старший директор Центру військової та політичної влади Фонду захисту демократій.
Щодо Ізраїлю, 54% респондентів висловили підтримку продовженню американської допомоги, в той час як серед американців існує рівний розподіл думок: 45% виступають за те, щоб Ізраїль мав право на продовження військових операцій, тоді як інша половина вважає, що дії Ізраїлю в Газі затягнулися і вимагають переходу до режиму припинення вогню.
Близько половини опитаних вважають, що Сполучені Штати переможуть у конфлікті з Китаєм, і майже така ж кількість вважає Китай найбільшою загрозою для Сполучених Штатів.
У випадку військової агресії Китаю проти Тайваню, близько 75% респондентів висловили думку, що Сполучені Штати повинні офіційно визнати Тайвань як незалежну країну. При цьому, приблизно 66% опитаних вважають, що США повинні вжити економічних санкцій проти Китаю у відповідь на таку агресію.
Більше половини, 56%, підтримують відправку додаткової військової техніки на Тайвань, 58% - за переміщення в регіон більшої кількості військових засобів, таких як авіаносці.
Переважна більшість американців, які брали участь в опитуванні, вважає, що збройні сили США повинні бути настільки потужними, щоб мати можливість вести дві війни одночасно.
Протягом останніх шести років Інститут Рональда Рейгана аналізував думку американців про національну безпеку. Останнє дослідження, яке було опубліковане в четвер, включало двопартійну вибірку близько 2500 респондентів, які були опитані через два дні після президентських виборів у листопаді.
#НАТО #Дональд Трамп #Європа #Росія #Економіка #Україна #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Республіканська партія (США) #Московський Кремль #Демократична партія (США) #Кремль (фортифікаційна споруда) #Демократія #Ядерна зброя #Голос Америки #Вашингтон, округ Колумбія #Російська мова #Національна безпека #Ізраїль #Військові технології #Сполучені Штати #Зовнішня політика Сполучених Штатів Америки #2010 Президентські вибори в Україні #Армія США #Американці #Рональд Рейган #Тайвань #Сектор Газа #Омар Бредлі #Пацифізм #Президентська система #Термоядерна зброя #Авіаносець #Державний департамент США