"Розпочинати війну без ясного усвідомлення мети – це безглуздо," – наголосила міністр фінансів держави.
Міністерка фінансів Великої Британії Рейчел Рівз висловила різку критику на адресу президента США Дональда Трампа, за його дії у війні з Іраном, зазначивши, що відсутність чіткої стратегії та плану виходу ставить під загрозу стабільність регіону.
Джерело. Про це повідомляє Bloomberg.
Згідно з висловлюваннями Рівза, Сполучені Штати ініціювали конфлікт, не маючи конкретних цілей, і не визначили чіткої стратегії для завершення війни. Це вже призвело до істотних наслідків для світової економіки.
"Я справді дуже розчарована та злюся тим, що США вступили в цю війну без чіткого плану виходу, без чіткого уявлення про те, чого вони намагалися досягти. І в результаті Ормузька протока зараз заблокована", - сказала Рівз в інтерв'ю газеті Mirror дорогою до Вашингтона на весняні зустрічі МВФ і Світового банку.
"Жодна розсудлива людина не підтримує іранський режим, але починати конфлікт, не маючи чіткого уявлення про цілі, я вважаю це дурістю", - сказала вона.
Одним із найважливіших наслідків конфлікту стало перекриття Ормузької протоки — надзвичайно важливого шляху для транспортування енергоносіїв.
Це вже призвело до зростання цін на енергоносії, до перебоїв у поставках, до економічного тиску на домогосподарства у світі.
Рівз наголосила, що наслідки відчувають не лише у Британії, а й у США та інших країнах.
"Це те, що стосується родин у Великій Британії, а також у США та в інших країнах світу," - підкреслила міністерка.
Ставлення Сполучених Штатів і Європи до конфлікту стає все більш різним. Прем'єр-міністр Великобританії Кір Стармер висловився проти участі у військовій операції.
Лондон і Париж підтримують ідею зменшення напруженості, тоді як Сполучені Штати, навпаки, вжили заходів до фактичної блокади протоки.
Тим часом Британія разом із союзниками просуває альтернативний план - відновлення судноплавства.
Риторика між партнерами стає все більш напруженою. Трамп виступив з критикою на адресу Великої Британії, зазначивши її "недостатню силу".
У понеділок Стармер висловив думку, що слова президента США на цьому тижні, який погрожує "знищити" Іран, суперечать британським принципам і цінностям.
Фон подій. Тим часом, як стало відомо, заява Венса про невдачу в переговорах стала шоком для Тегерана. США висунули Ірану умову відмовитися від збагачення урану на 20 років, проте Іран погодився лише на 5 років.
#Дональд Трамп #Лондон #Європа #Економіка #Міжнародний валютний фонд #Світовий банк #Вашингтон, округ Колумбія #Bloomberg L.P. #Риторика #Іран #Тегеран #Кабінет міністрів Великої Британії #Блокада #Збагачення урану #Велика Британія #Судноплавний канал #Гормузька протока