
Обсяг торгівлі товарами між Китаєм і США може впасти на 80% на тлі масштабних взаємних мит, вважають аналітики Світової організації торгівлі (СОТ).
Зростання торговельної напруги між США та Китаєм створює значну загрозу різкого зменшення обсягу двосторонньої торгівлі. Як вказується в заяві, опублікованій на сайті Світової організації торгівлі, керівниця організації Нгозі Оконджо-Івеала зазначила, що за нашими попередніми прогнозами, торгівля товарами між цими державами може знизитися до 80%.
Відповідно до інформації в повідомленні, Сполучені Штати та Китай разом складають близько 3% від загального обсягу світової торгівлі.
"Взаємні мита між двома найбільшими економіками світу ... матимуть масштабні наслідки, здатні призвести до серйозного погіршення прогнозів зростання світової економіки", -- зазначила глава СОТ.
Особливу тривогу викликає ймовірна роздробленість глобальної торгівлі в залежності від політичних союзів.
"Розділення світової економіки на два табори може викликати тривале зниження глобального ВВП в реальному вимірі приблизно на 7%", - зазначила Оконджо-Івеала у своєму зверненні.
"Світовій спільноті надзвичайно необхідно об'єднати зусилля для підтримки прозорості міжнародної торговельної системи, -- підкреслила вона. -- Світова організація торгівлі виступає важливим майданчиком для переговорів. Вирішення цих питань має відбуватися в атмосфері співпраці."
Відомо, що 2 квітня 2025 року адміністрація Дональда Трампа офіційно запровадила "взаємні" мита, що вплинули на приблизно 185 держав. Найбільші тарифи, які досягали 50%, були введені для Лесото та французької заморської території Сен-П'єр і Мікелон.
Серед країн з найбільшими ставками виділяються Камбоджа (49%), В'єтнам (46%), Китай (34%) та країни Європейського Союзу (20%). Для тих держав, які не були згадані окремо, включаючи Україну, базова ставка складає 10%. У списку не фігурує Росія.
У відповідь на дії США, Китай вирішив ввести мита у розмірі 34% та подав офіційний запит до Світової організації торгівлі (СОТ). Державна рада КНР закликала американську сторону скасувати накладені обмеження. Трамп охарактеризував це як "помилку" і запровадив додаткові тарифи на китайські товари, що складають 104%.
В Міністерстві економіки України зазначили, що обставини, пов'язані з митами, введеними США, є "складними, але не катастрофічними".
7 квітня міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що понад 50 країн висловили бажання почати переговори зі Сполученими Штатами щодо введених мит.
Нові мита США на іноземні товари набули чинності після опівночі 9 квітня.
Проте в той же день президент Трамп оголосив, що надав можливість 90-денного періоду без нових мит для інших держав, водночас підвищивши тарифи на китайські товари до 125% через "неповагу".
Згодом прес-секретар Білого дому Керолайн Левітт заявила, що рішення Сполучених Штатів про 90-денну відстрочку мит для інших країн є "стратегією ведення переговорів" президента Дональда Трампа.
"Багато хто з вас у медіа явно не зрозумів "мистецтва угоди". Ви явно не побачили, що робить президент Трамп", -- заявила чиновниця.
#Дональд Трамп #Китай #Європейський Союз #Росія #Економіка #Президент (державна посада) #Товари #Китай (регіон) #Вашингтон, округ Колумбія #Валовий внутрішній продукт #Білий дім #Сполучені Штати #Світова організація торгівлі #В'єтнам #Французька мова #Діалог #Світова економіка #Мито (податок) #Міністерство фінансів Сполучених Штатів Америки #Камбоджа #Сен-П'єр і Мікелон #Лесото #Провінція Нгозі