
Український бізнес впевнено обговорює зростання та розвиток, акцентуючи увагу на стратегіях вже сьогодні, а не відкладуючи їх на післявоєнний період. Це стало темою Business Wisdom Summit, що відбувся 11 квітня в Києві. Зібравши 600 учасників, серед яких 40 провідних українських топменеджерів та міжнародних експертів, захід став платформою для відвертої дискусії про економіку в умовах війни, фінанси в хаотичній обстановці, технології, що розвиваються на фронті, а також про перспективи майбутнього України.
Голосом заходу виступила Оксана Гутцайт, яка є ведучою програми "Факти" на каналі ICTV.
Розпочалися дискусії на основі експертного інтерв'ю з Данилом Гетманцевим, головою комітету Верховної Ради України з фінансових, податкових та митних питань. Одним із головних наслідків нових митних ініціатив адміністрації Дональда Трампа стала дестабілізація світової економіки. Дії Сполучених Штатів запускають ланцюгову реакцію, яка може суттєво вплинути на український експорт не лише через безпосередні тарифи, а й через реакції інших міжнародних учасників.
Тож як у реаліях невизначеності відновлювати економіку та закладати майбутнє для країни? Саміт продовжила панель "Будуймо українське". Руслан Шостак, президент корпорації TERWIN, засновник EVA та VARUS, запропонував перспективні напрями, на розвитку яких країні варто було б сфокусуватися.
"Економічний добробут країни напряму залежить від масштабу українських проєктів. Кожен 1 млрд доларів інвестицій може збільшити ВВП на 0,5-1%. Глобальні інфраструктурні проєкти не просто вливають кошти в економіку, а запускають багаторівневий ланцюг змін. Для нас як для власника та оператора одного з найбільших інвестиційних проєктів в Україні важливо створювати цей мультиплікативний ефект", -- зауважив Руслан Шостак.
Учасники обговорення, серед яких Євген Куліков, голова напрямку корпоративного бізнесу ПриватБанку, та Ігор Ліскі, засновник інвестиційної компанії EFI Group, дійшли висновку, що для досягнення економіки з трильйонним ВВП необхідно створити потужну і самодостатню індустрію з високим рівнем локалізації.
Панель "Відновлення: інвестиції у відновлення України" була зосереджена не тільки на відбудові країни, але й на переосмисленні майбутнього. Ілля Польшаков, директор з розвитку нових бізнес-ініціатив у Київстар, поділився планами компанії щодо підтримки трансформаційних процесів в Україні через інноваційні проекти. Наприклад, інвестиції в Starlink, які радикально змінюють підходи до розвитку телекомунікаційних мереж. Адвокат і керуючий партнер юридичної фірми RIYAKO & PARTNERS Євген Ріяко висловив оптимізм щодо нових гарантій для інвесторів. Наразі на розгляді в парламенті знаходиться законопроект, що стосується призупинення масових обшуків та введення безстрокових арештів після проведення обшуків.
Сьогодні, в умовах війни, що формує інвестиційний клімат України, банки змінюють свою роль з традиційних кредиторів на активних учасників трансформаційних процесів. Відомі експерти, такі як Лариса Бондарєва з Райффайзен Банку, Сергій Магдич з ПУМБ, Первін Дадашова з Національного банку України, Андрій Семченко з СК ІНГО та Юлія Пономаренко з AbInBev Efes Україна, окреслили нову модель фінансування в умовах нестабільності.
Генеральний директор мережі супермаркетів NOVUS Марк Петкевич вважає, що українському бізнесу потрібно брати на себе відповідальність за економічну стабільність країни. Однак, навіть якщо компанії готові сплачувати податки та розвивати свою діяльність, їм необхідно забезпечити стабільність з боку держави та довгострокові стратегії. У підтвердження цих слів, генеральний директор "АрселорМіттал Кривий Ріг" Мауро Лонгобардо зазначив, що компанія вже інвестувала 1 мільярд доларів у підтримку виробництва в Україні. Проте, серйозні виклики, зокрема зростання цін на енергоносії, ставлять під загрозу конкурентоспроможність підприємства.
Учасники обговорення також підняли питання нестачі кадрів та інтеграції ветеранів у мирне життя після їх повернення з фронту. У своєму виступі Олександр Богуцький, генеральний директор медіа-компанії Starlight Media, підкреслив важливість бізнесу в цьому контексті: "Інвестуючи в продукти та послуги для ветеранів і їхніх сімей, ми фактично виконуємо невидимий контракт із суспільством, своєю совістю та цінностями нашої країни. Існують речі, які не можна передати іншим: повага, підтримка, визнання. І бізнес часто стикається з вибором -- ефективність чи цінності. Але наше завдання полягає в тому, щоб забезпечити, щоб людяність завжди залишалась на першому місці, а не підмінялась ефективністю".
У період, коли відновлення національної інфраструктури стає ключовим пріоритетом, людина стає основним активом для бізнесу та економіки. Євген Шагов (AM System, GAMA Consulting) і Андрій Длігач (Advanter.ua) поділилися думками про найефективнішу інвестицію в складні часи — це розвиток особистості, здатність адаптуватися до нових умов та підтримка ментального благополуччя.
Операційний директор Групи Метінвест Сергій Мироненко поділився своєю стурбованістю щодо наслідків митних тарифів США для українського експорту, що може призвести до запровадження аналогічних заходів з боку інших гравців. Заступник генерального директора Інтерпайп Денис Морозов погодився з цими прогнозами та зауважив, що це може спричинити значне скорочення виробництва, а також підвищення торговельної напруженості на ринках.
Досвідом виведення продукту на новий ринок Європи поділився Василь Яцишин, директор з управління масмаркет-брендами Kormotech. Якісне дослідження релевантних каналів, очікувань аудиторії від продукту дозволило бренду Club 4 Paws досягти 31% впізнаваності серед споживачів, і це вхідний квиток на ринок.
Панельна дискусія "Зброярі" продемонструвала, що українська оборонна промисловість вже пропонує рішення, які затребувані на глобальному рівні. У своїй доповіді генеральний директор KVERTUS Ярослав Філімонов відзначив, що активне використання удосконалених дронів противником вимагає не лише локального, як раніше, застосування засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) та радіоелектронної розвідки (РЕР), а цілісного підходу. KVERTUS займається розробкою такої інтегрованої екосистеми, яка об'єднає та синхронізує різні засоби РЕР і РЕБ, дозволяючи управляти ними дистанційно з різних пристроїв, у тому числі зі смартфонів.
На Business Wisdom Summit пройшла урочиста церемонія вшанування бізнес-лідерів за версією журналу "ТОП-100. РЕЙТИНГИ НАЙВИЩИХ".
Організатори, бізнес та медіа-агентство Ekonomika+ разом із онлайн-ресурсом Delo.ua висловлюють щиру подяку своїм партнерам:
Також дякуємо кавовому партнеру Foundation Coffee Roasters, водному партнеру "Моршинська", смачному партнеру Lantmannen Axa, солодкому партнеру компанії "БКК", ігристому партнеру Latinium, алкогольному партнеру AZNAURI.
А також медіапартнерам: Business Radio Group, телеканалам ICTV 2, ICTV, 1+1 Media, "Київ 24", медійному холдингу "Апостроф", "Еспресо.TV", телеканалу "Прямий".
Онлайн-ресурсы, такие как "NV.ua", УНН, "Комерсант Український", Liga Zakon, HiTech.Expert, "Главком", "Ділова столиця", xsport, Burda Media Ukraine, PaySpace Magazine, "44.ua", Postfactum, "Перший бізнесовий", TrueUA, HR-Liga, "Охорона праці", "Логіст FM", Marketer.ua, "Економіст", Founder, "ШоТам", а также компании ADV EXPERT, Infovision, bc media, БФК Gulliver, "Освіта Дивосвіт", Европейская Бизнес Ассоциация и Ассоциация Украинских Банков.
#Дональд Трамп #Приватбанк #Київстар #ArcelorMittal #Національний банк України #Європа #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Київ #Верховна Рада #Інвестор #Інвестиції #Бізнес #Сполучене Королівство #Експорт #Інфраструктура #Валовий внутрішній продукт #Філософія #Перший Український Міжнародний Банк #Вірменія #Клімат #Інновації #Адвокат. #Генеральний директор #Українські національні новини #Супермаркет #Метінвест #Світова економіка #Екосистема #Архітектура #Данило Галицький #Розвідка сигналів #ICTV (Україна) #Факти та коментарі #Богуцький Олександр Андрійович #Група "1+1 медіа