02.02.2025, 16:23 "Агро Перспектива" (Київ) -- Процес сертифікації операторів і технічних засобів для гуманітарного розмінування вдалося прискорити вдвічі. Це є одним з основних досягнень експериментального проєкту, який був обговорений на засіданні Міжвідомчої робочої групи з гуманітарного розмінування (МРГ) під керівництвом заступника міністра економіки Ігоря Безкаравайного.
"Індикатором успішного виконання завдань у рамках проекту стало, зокрема, збільшення кількості операторів ПМД на 10%. У минулому році їхня кількість зросла з 28 до 73 станом на 31 грудня, що становить більше ніж подвоєння. Сьогодні ж їх вже 80. Найголовніше, що всі процеси сертифікації прискорилися вдвічі. Це свідчить про те, що наші зусилля приносять плоди. Тепер потрібно детально вивчити, як усе працює, і що ми можемо покращити, щоб наприкінці цього року або на початку наступного перетворити проект з експериментального в постійний", -- підкреслив Ігор Безкаравайний.
Міжвідомча робоча група також розглянула питання впровадження експериментального проєкту, який стосується сертифікації механізованих засобів для розмінування. Як зазначив Ігор Безкаравайний, у 2023 році було видано всього 1 сертифікат, тоді як у 2024 році планується видати вже 16 сертифікатів та укласти угоди на право використання сертифіката відповідності продукції. Під час засідання учасники обговорили заходи, які можуть зміцнити можливості Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки у сфері сертифікації техніки та обладнання, призначених для розмінування.
Крім того, під час засідання МРГ були розглянуті такі питання:
формування команди, що займатиметься розробкою на основі підсумків виконання експериментального проекту з сертифікації техніки та обладнання для розмінування відповідно до технічного регламенту;
укомплектування органів оцінки відповідності фахівцями у достатній кількості для проведення в повному обсязі інспектування очищених територій;
розроблення автоматизованої моделі встановлення пріоритетності робіт у сфері гуманітарного розмінування;
моніторинг роботи сертифікованих операторів та ін.
"2025 рік обіцяє бути надзвичайно динамічним у сфері гуманітарного розмінування. Це зумовлено, зокрема, зростанням числа учасників, готових долучитися до протимінної діяльності, а також збільшенням обсягу новітнього обладнання та техніки. Тому нам необхідно ще більше активізувати всі етапи сертифікації," – зазначив Ігор Безкаравайний у повідомленні Міністерства економіки.
#Економіка #Озброєння #Військові технології #Розмінування #Механізована піхота #Сертифікація