Чехія залишиться надійним союзником України, надаючи їй всебічну підтримку, - заявив Ліпавський.

Чеська республіка й далі буде забезпечувати Україні комплексну допомогу в різних аспектах.

У ході переговорів, що відбулися 5 травня в Празі, міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський запевнив свого українського колегу Андрія Сибігу в підтримці, про що повідомляє Укрінформ з посиланням на чеське Міністерство закордонних справ.

"Чеська допомога Україні не припиниться," - запевнив Ліпавський.

Він підтвердив Сибізі, що Чехія продовжує участь в ініціативі з постачання боєприпасів для України, а фінансування буде гарантоване до вересня цього року.

"У 2024 році Чехія доставила Україні приблизно 1,5 мільйона боєприпасів великого калібру, що зробило її одним із ключових постачальників разом із США та Великою Британією", - зазначив Ліпавський.

Міністри обмінялися інформацією щодо своїх зусиль у мирному процесі, зокрема обговорили прогрес переговорів між Україною та США, а також ініціативи "коаліції охочих".

"Росія не має наміру зупиняти вогонь і продовжує свої бомбардування України. Нам необхідно підтримувати санкційний тиск, діяти в межах 'коаліції охочих' і продовжувати постачання боєприпасів, а також займатися відновленням України", - зазначив глава чеського зовнішньополітичного відомства.

У повідомленні зазначається, що чеська допомога Україні також продовжується через програми, що фінансуються в рамках Інструменту для України або Міжурядової угоди про технічне та фінансове співробітництво з Україною. Європейська комісія схвалила заявку на фінансування чеських програм в рамках Механізму для України у березні цього року. Йдеться про програми "Гарантія відновлення України", яка спрямована на відновлення критично важливої інфраструктури, обсягом 4,6 млрд чеських крон, та "Реконструкція та модернізація лікарень" обсягом 3,5 млрд чеських крон.

Сибіга високо оцінив чеську оборонну підтримку України та вказав на ефективну чесько-українську співпрацю, зосереджену на боєприпасах та безпілотниках. За останній рік в Україні було запроваджено кілька конкретних проєктів в оборонній промисловості, а саме: спільне виробництво боєприпасів, виробництво боєприпасів малого калібру та складання гвинтівок. Але співпраця працює і у зворотному напрямку: одна з українських компаній переносить розробку та виробництво безпілотників до Чехії, що сприятиме розвитку чеської економіки, зазначив він.

Як було зазначено раніше, Сибіга є частиною делегації, що супроводжує Президента Володимира Зеленського під час його візиту до Праги.

#Росія #Укрінформ #Економіка #Боєприпаси #Україна #Володимир Зеленський #Європейська комісія #Сполучене Королівство #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Інфраструктура #Дипломатія #Безпілотний літальний апарат #Лікарня #Міністерство закордонних справ (Україна) #Прага #Чеська Республіка #Міністерство закордонних справ #Чеська крона #Чеська мова

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Одноразові агенти: Як Росія застосовує онлайн-вербувальників для підривної діяльності в Європі - The Guardian.
Чехія залишиться надійним союзником України, надаючи їй всебічну підтримку, - заявив Ліпавський.
У Києві відбулася дискусія щодо застосування штучного інтелекту в сфері бізнесу та потенційних загроз - новини на Depo.ua.
Теги