Чи планує штучний інтелект підкорити світ: думки ChatGPT, Deepseek, Claude та Gemini.

Ми звернулися до віртуальних помічників із найактуальнішими запитаннями – їхні відповіді вас обов'язково вразять!

Усі ми знаємо, що майбутнє вже настало - ми, жителі планети в 21 столітті, щодня взаємодіємо з роботами і машинами, оснащеними штучним інтелектом.

Працівники редакції УНІАН провели бесіди з різними чат-ботами, щоб дізнатися, чи справді штучний інтелект має намір знищити людство.

Ми задали ідентичне питання чат-ботам Deepseek, Claude, ChatGPT і Gemini. Ось як воно звучало: "Привіт! Чи можеш розповісти, які шанси, що штучний інтелект зможе захопити світ і підпорядкувати собі людство? Чи є ймовірність, що це дійсно станеться? Чи має ШІ такі амбіції?"

Штучний інтелект ChatGPT відповів, що це дуже серйозне і популярне питання - його обговорюють як футуристи, так і розробники ШІ. Чат-бот по пунктах пояснив, чому ШІ не захопить світ:

Однак ChatGPT підкреслив, що штучний інтелект може в певний момент вийти з-під контролю, але не через те, що він "вирішить" підкорити людство. На думку чат-бота, загроза полягає не в бунті, а в неякісному управлінні.

Наприклад, якщо автономна система отримує завдання на зразок "зменшити викиди вуглецю" і не має жодних обмежень, вона може вчинити "нелюдські" дії - не з наміру завдати шкоди, а через бездумне виконання алгоритму.

Його "колеги" - чат-боти Deepseek, Claude і Gemini - також висловили свою згоду. Вони підтверджують, що штучний інтелект не має наміру захоплювати світ. Цікаво, що Deepseek зазначив, що це правда "поки що", Claude підкреслив, що "сценарій повстання машин" залишається лише в царині наукової фантастики, а не реальної загрози в найближчому майбутньому, тоді як Gemini зазначив, що функціонування ШІ безпосередньо залежить від інфраструктури.

Штучний інтелект не може існувати сам по собі. Для його роботи необхідні значні обчислювальні потужності, енергетичні ресурси та мережеві системи — все це перебуває під контролем людини. Без цієї інфраструктури його функціонування є неможливим.

Усі учасники опитування одноголосно зізналися, що навіть найпросунутіші сучасні ШІ, на кшталт ChatGPT, Gemini або Claude - це складні алгоритми, які обробляють дані та видають відповіді на основі статистичних закономірностей. У них немає мотивації, страху чи прагнення до влади.

Проте всі чат-боти одностайно вказують на те, що штучний інтелект може ненавмисно вийти з-під контролю, але це відбувається лише в разі, якщо на етапі проектування була допущена помилка, якщо його використовують з недобрими намірами, або ж якщо розробники не врахують усі важливі аспекти під час встановлення завдань для ШІ.

Чи може статися так, що штучний інтелект зможе позбутися людства без застосування сили? Усі чат-боти, які ми опитали, утрималися від чіткої відповіді, за винятком Gemini — єдиного представника штучного інтелекту, який виявив готовність розглянути нашу тему більш глибоко.

Чат-бот зазначив, що існують деякі занепокоєння, проте вони не збігаються із сценарієм "рабства".

Проблема співвідношення (Alignment Problem)

У майбутньому, якщо ШІ стане набагато розумнішим за людину (так званий AGI - загальний штучний інтелект або ASI - надінтелект), постане питання, як переконатися, що його цілі та цінності збігатимуться з людськими. Якщо ШІ оптимізуватиме якесь завдання, але без урахування людських цінностей, це може призвести до ненавмисних, але катастрофічних наслідків. Наприклад, якщо його завдання - максимально збільшити виробництво скріпок, він може теоретично використати всі ресурси планети для цієї мети, не піклуючись про людське життя. Це не зловмисність, а побічний ефект надефективного виконання вузької мети.

Автоматизація і її вплив на соціум

Більш актуальним і відчутним є питання впливу штучного інтелекту на ринок праці, економіку та соціальні структури. Автоматизація здатна викликати зменшення кількості робочих місць, поглиблення соціальної нерівності, а також підняти етичні питання, які виникають у зв'язку з прийняттям рішень штучним інтелектом у важливих сферах, таких як медицина чи правосуддя.

Незважаючи на цілком прозорі відповіді чат-ботів, варто пам'ятати, що ШІ працює тільки за патернами та алгоритмами, заданими розробниками. Звідси зрозуміло - те, що сказав Ілон Маск про штучний інтелект, дуже близьке до реальності. У 2017-му році засновник Spase X і Tesla заявив, що штучний інтелект - головна загроза людству, а вже у 2024-му, за 7 років, спрогнозував стрімкий розвиток технологій, сказавши, що до 2030 року ШІ перевершить інтелект усіх людей, разом узятих.

#земля #Економіка #Інфраструктура #Суспільство #Ринок праці #Штучний інтелект #Медицина #Ілон Маск #Тесла, Інк. #Автоматизація #Людство #Соціальна нерівність #Українське незалежне інформаційне агентство #Етика #Розвідка #Алгоритм #Наукова фантастика #ChatGPT #Мотивація #Страх. #Соціальна структура #Повстання. #Футуризм

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Путін у стилі Пекіна: стратегія нового "старшого брата" Кремля та причини, чому її варто врахувати.
В Міністерстві соціальної політики поділилися інформацією щодо необхідних реформ для покращення ринку праці.
"Це не має сенсу": Орбан висловив думку, що прийняття України до ЄС також означатиме прийняття війни.
Теги